Neatkarīgi no aizdomās turētās statusa Broka varēs turpināt strādāt par lektori Latvijas Universitātē

16 komentāri
Neatkarīgi no aizdomās turētās statusa Broka varēs turpināt strādāt par lektori Latvijas Universitātē
GINTS IVUŠKĀNS, F64

Jaunumi par aizvadītās nedēļas lielo korupcijas skandālu. Neatkarīgi no aizdomās turētās statusa Baiba Broka varēs turpināt strādāt Latvijas Universitātē (LU) par lektori Juridiskajā fakultātē.

Šādu lēmumu, pamatojoties uz KNAB sniegto informāciju par Brokai piemērotajiem drošības līdzekļiem, pieņēmusi Latvijas Universitātes vadība.

Pēc prorektores Inas Druvietes teiktā, Brokai aizliegts strādāt universitātes iepirkuma komisijā, kā arī pieņemt lēmumus, kas saistīti ar kontroli un uzraudzību. Līdz ar to viņa nevar tikt atjaunota rektora vietnieces amatā. Savukārt lekcijas viņa varēs lasīt, ja vien to pati vēlēsies.

“Šādā situācijā, kad ir piemērots aizdomās turētā statuss, nav pamata liegt nodarbošanos akadēmiskajā jomā. Mums ir cits likums – par tiesātu personu darbību izglītības jomā. Ja iestāsies tāda situācija, tad būs runa par šā likuma piemērošanu. Pašlaik šādas nepieciešamības nav,” teic Druviete.

Viņa norādīja, ka joprojām nav skaidrs, saistībā ar kuru Universitātes iepirkumu Brokas darbības tiek izmeklētas. KNAB to atbildē Latvijas Universitātei neesot komentējis. Iepriekš neoficiāli izskanējis, ka tas varētu būt saistīts ar topošās Rakstu mājas būvniecības konkursu, kurā piedalījās arī uzņēmums “Skonto būve”. Arī šā uzņēmuma īpašnieki bija aizturēti.