Komentāri
Neskata krimināllietu, kurā modeļu aģentūras dibinātāja apsūdzēta par cilvēku tirdzniecību
FOTO: LETA

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta šodien atlika krimināllietas izskatīšanu, kurā par cilvēku tirdzniecību apsūdzēta modeļu aģentūras WWW Management/Riga dibinātāja Olga Košikeviča,  informē AT preses sekretāre Baiba Kataja.

Lietas izskatīšana tika atlikta cietušās un liecinieka neierašanās dēļ. Tomēr saistībā ar to, ka no nākamā gada 1.janvāra tiek likvidēta AT Krimināllietu tiesu palāta, lieta tiks nosūtīta uz Rīgas apgabaltiesu.

Prokuratūra Košikevičai cēlusi apsūdzību par nepilngadīgu meiteņu nosūtīšanu no Latvijas uz Itāliju seksuālai izmantošanai. Rīgas apgabaltiesa 2011.gada 1.jūnijā Košikeviču pilnībā attaisnoja. Par attaisnojošo spriedumu apelācijas protestu iesniedza Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore Jeļena Kaminska, un lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā, kas 2012.gada 8.maijā Rīgas apgabaltiesas spriedumu atcēla un lēma nosūtīt kriminālprocesu jaunai izskatīšanai pirmās instances tiesā.

Savukārt AT Krimināllietu tiesu palātas 2012.gada 8.maija lēmumu par attaisnojošā sprieduma atcelšanu vēlāk pārsūdzēja apsūdzētā un viņas aizstāve, tāpēc krimināllieta nonāca AT Senātā. Senāts nolēma atcelt AT Krimināllietu tiesu palātas lēmumu un nosūtīt lietu jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

Pirmās instances tiesas debatēs prokurore apsūdzēto bija lūgusi atzīt par vainīgu tāda noziedzīga nodarījuma pastrādāšanā, kas paredzēts Krimināllikuma (KL) 154.1 panta 2.daļā – par cilvēku tirdzniecību, ja tā izdarīta ar nepilngadīgām personām vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta atkārtoti.

Prokurore prasīja tiesai Košikeviču sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un mantas konfiskāciju. Savukārt advokāte tiesas debatēs pauda uzskatu, ka viņas aizstāvamā ir pilnībā attaisnojama.

Gan Rīgas apgabaltiesā, gan AT Krimināllietu tiesu palātā Košikevičas krimināllieta tika izskatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Saskaņā ar apsūdzību uz Itāliju aizbraukušajām jaunietēm ne vien dota izdevība strādāt par modelēm, bet arī izteikti seksuāla rakstura piedāvājumi. Tie nākuši no Milānā darbojošās modeļu aģentūras priekšnieka puses. Prokuratūra uzskata, ka Košikeviča zinājusi, kas meitenes sagaida Itālijā, bet apsūdzētā pati to kategoriski noliedz.

WWW Management/Riga 2001.gada vasarā Latvijā tika nodibināta kā pārstāvniecība pasaules modeļu aģentūrai WWW Management Inc..

Dibinātāji bija Košikeviča un WWW Management Inc. direktors Nenads Drks. Uzreiz pēc tam pārstāvniecība Rīgā sāka aktīvu darbu. 2002.gada janvārī WWW Management/Riga, ka “vairākas modeles no Latvijas ar aģentūras starpniecību jau strādā Milānas, Parīzes un Ņujorkas aģentūrās”.

2009.gada maijā Valsts policija nāca klajā ar paziņojumu, ka ir sākts kriminālprocess par nepilngadīgu cilvēku tirdzniecību uz Itāliju seksuālai izmantošanai. Policija informēja, ka 2007.gada 28.decembrī par aizdomās turēto minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā atzīta modeļu aģentūras direktore – agrāk nesodītā 1972.gadā dzimusī Olga Košikeviča.

Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka laika posmā no 2003.gada līdz 2007.gadam Košikeviča kopā ar savu iespējamo līdzdalībnieku – Horvātijas pilsoni N. – piedāvājusi meitenēm un jaunām sievietēm no Latvijas iespēju strādāt modeļu biznesā Itālijā. Viņa stāstījusi, ka dzīvošana Milānā būs nodrošināta un par to vajadzēs maksāt tikai tad, kad modele sāks strādāt.

Pirms jauniešu braukšanas uz Itāliju Košikeviča ar meiteņu vecākiem slēgusi līgumus, kā arī noformējusi atļaujas meiteņu izbraukšanai uz Milānu, kur viņas sagaidījis Itālijas modeļu aģentūras īpašnieks – minētais Horvātijas pilsonis N., iepriekš norādīja policija.

Pēc tam N. veicis pārrunas ar meitenēm. Likumsargi uzskata, ka Horvātijas pilsonis lietojis psiholoģiskas metodes, lai mēģinātu jaunietes pierunāt stāties ar viņu seksuālās attiecībās, apzinoties, ka meitenes vēl nav sasniegušas pilngadību.

Ja modeles sākušas izrādīt nopietnu neapmierinātību ar notiekošo, N. nosūtījis viņas atpakaļ uz Latviju, norādot nepatiesus iemeslus par meiteņu īpašībām vai uzvedību. Atrodoties Milānā, jaunietēm pieprasīts nodot glabāšanā viņu pases un Latvijas vai Itālijas teritorijā darbojošās tālruņu SIM kartes, noskaidrots pirmstiesas izmeklēšanā.

No kriminālprocesa materiāliem izriet, ka Košikeviča bijusi informēta un zinājusi par N. uzmākšanos un seksuāla rakstura attiecībām ar meitenēm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl