Nerealizētos pārtikas produktus aicina ziedot labdarībai

Komentāri
Nerealizētos pārtikas produktus aicina ziedot labdarībai
FOTO: LETA

Pārtikas produkti, kurus lauksaimnieki nespēj realizēt Krievijas noteikto embargo dēļ varētu nonākt uz mazturīgo iedzīvotāju galdiem. Nerealizēto produkciju tiek aicināts ziedot labdarībai.

Latvijas Samariešu apvienība ar šādām paciņām, ik mēnesi atbalsta aptuveni 1000 maznodrošinātās ģimenes. Tagad, redzot, ka lauksaimniekiem radušās problēmas ar produkcijas realizēšanu, radusies ideja veidot pārtikas banku. Lai piens nebūtu jālej grāvī un dārzeņi jāatstāj uz lauka, tos varētu apēst tie, kuri nevar atļauties nopirkt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Zemnieku federācija apvieno vairāk nekā 6tūkstoš ražojošus dažādu nozaru lauksaimniekus. Cik daudzi no viņiem būtu gatavi ziedot pārtikas bankai, pagaidām nav zināms, taču ja arī tiks saziedots tonnām dārzeņu, tos visus apēdīšot trūcīgās ģimenes.

Zemniekiem šīs preces esot vien jāsakrauj kastēs vai maisos un jāpaziņo samariešiem, kuri atrauks pakaļ un aizvedīs tiem, kuriem nepieciešams. Projekta īstenotāji vien cer, ka pārtikas banka nekļūs par dārzeņu izgāztuvi un lauksaimnieki šo iespēju neizmantos lai neatbrīvotos no nederīgiem vai bojātiem produktiem.

Noslēdzot ziedojuma līgumu ir iespēja arī saņemt nodokļu atvieglojumus. Lauksaimnieki par pārtikas banku un iespēju ziedot produktus tiekot informēti, tomēr pagaidām atsaucība neesot liela.

Lasi vēl