NEPLP sāks telekanāla Rossija 24 satura pārbaudes

Komentāri
NEPLP sāks telekanāla Rossija 24 satura pārbaudes
FOTO: Flickr

Apstiprinoties informācijai, ka Rossija 24 izplatīšanas tiesību turētājs Latvijā – uzņēmums Baltic Media Union – mudina kabeļoperatorus iekļaut savos TV programmu piedāvājumos kanālu Rossija 24, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informēs visus kabeļoperatorus par riskiem, kas no tā izriet Latvijā.

NEPLP arī plāno tuvākajā laikā sākt Rossija 24 satura pārbaudes.

NEPLP pārstāvji informē, ka ņemot vērā, ka programma Rossija 24 atrodas Krievijas jurisdikcijā, saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL) noteikto par tādu retranslējamo programmu satura atbilstību EPLL prasībām atbild Latvijas jurisdikcijā esošs elektronisko sakaru komersants, kas saņēmis attiecīgās programmas retranslācijas atļauju. Proti, retranslācijas atļaujas piešķiršanas gadījumā par programmas Rossija 24 retranslētā satura atbilstību likumam būs atbildīgs attiecīgais kabeļoperators.

NEPLP nosūtījusi vēstuli Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijai (LEKA) par Rossija 24 iekļaušanu retranslējamo programmu sarakstā, kurā padome pateicas LEKA par pievērsto uzmanību televīzijas programmu komplektēšanai, aktualizējot jautājumu par tādām televīzijas programmām, uz kuru sākotnējo izplatīšanu neattiecas Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas konvencijas par pārrobežu televīziju dalībvalstu jurisdikcija.

Savukārt LEKA valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls norādīja, ka NEPLP vēstule pagaidām vēl nav saņemta, tāpēc to nevar komentēt. Par programmu Rossija 24 Muuls norādīja, ka uz šo programmu kabeļtelevīzijas operatori ir spiesti “parakstīties”, jo citādi nav iespējams iegūt tiesības uz vairākām populārām un skatītāju pieprasītām programmām. Daļa operatoru paraksta līgumu uz šo programmu, bet faktiski to neraida, kamēr citi operatori retranslē Rossija 24 pilnā apjomā, skaidroja Muuls.

Viņš norādīja, ka ir izveidojusies absurda situācija: ja operatoram ir līgums par programmu, tad NEPLP to iekļauj retranslējamo programmu sarakstā, bet tā kā programmas saturs neatbilst Eiropas audiovizuālo darbu kritērijiem, NEPLP uzreiz arī var sodīt šo operatoru. “Lai novērstu šādu absurdu, nepieciešami steidzami grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā,” atzīmēja Muuls.

NEPLP plāno tuvākajā laikā sākt trešajās valstīs reģistrētu un Latvijā retranslētu TV programmu, to vidū Rossija 24, satura pārbaudes.

Vienlaikus NEPLP aicina Saeimu pēc iespējas ātrāk veikt EPLL grozījumus attiecībā uz televīzijas programmu komplektāciju, kurus NEPLP iesniedza 2013.gada septembrī. Šādi grozījumi tika atbalstīti Saeimā pirmajā lasījumā pērnā gada novembrī.

TV programmas Rossija 24 īpašnieks ir Krievijas valsts TV un radio kompānija. “Rossija 24” kanāla retranslēšana propagandas dēļ jau aizliegta vairākās valstīs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl