NEPLP: Runāt tikai par vienu Latvijas Radio struktūrvienības krīzi nav taktiski pareizi

1 komentārs
NEPLP: Runāt tikai par vienu Latvijas Radio struktūrvienības krīzi nav taktiski pareizi
PAULA ČURKSTE, LETA

Turpinās diskusijas par sasāpējušajām problēmām sabiedriskajā radio. NEPLP padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere skeptiski izteikusies par nepieciešamību jau šogad piešķirt līdzekļus tieši Latvijas Radio žurnālistu algu palielināšanai.

NEPLP padome esot pieprasījusi valdībai miljonu eiro visu Latvijas Radio darbinieku algu celšanai nākamgad. Taču tieši žurnālistu algu palielināšana – jau septembrī, kā to pieprasa uzņēmuma valde, – varot apgrūtināt dzīves uzlabošanu citiem.

“Protams, Ziņu dienests ir ļoti svarīga Latvijas Radio struktūrvienība, bet runāt tikai par vienu ziņu dienestu un par krīzi tikai vienā struktūrvienībā, manuprāt, nav taktiski pareizi. Es nezinu, kādēļ šobrīd mums būtu jāskata īpaši vienas struktūrvienības algas palielinājums un pārējie varētu iztikt ar tādu naudiņu, kāda viņiem ir,” norādīja Ķezbere.

Kā atzina Ķezbere, palielinot algas no ārkārtas līdzekļiem šogad, tām būs jāparedz nauda arī nākamgad, un tas apēdīšot lauvas tiesu no pieprasītā miljona.

Par šo jautājumu paredzēta diskusija pirmdien ar Ziņu dienesta un Latvijas Radio vadību.

Jau vēstīts, ka radio trūkst darbinieku un ziņu žurnālisti sabiedriskā radio valdei arī ir izteikuši neuzticību, kā arī pieļauj streiku, ja netiks paaugstinātas algas.