NEPLP piemēro sodu par rupjībām Latvijas Radio 5 ēterā

Pievienot komentāru
NEPLP piemēro sodu par rupjībām Latvijas Radio 5 ēterā
FOTO: Flickr

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu sodīt Latvijas Radio, piemērojot naudas sodu 1500 eiro apmērā par muzikālu darbu ar rupju un nepieklājīgu saturu izplatīšanu programmas Latvijas Radio 5 – Pieci.lv raidījuma Beidz ar pieci rubrikā 3:30 klubs, informē NEPLP Informācijas centra vadītāja Agnese Berga.

Konstatēts, ka minētajos raidījumos atskaņotas dziesmas ar rupju un nepieklājīgu tekstu, pārkāpjot EPLL 66. panta otro daļu un izdarot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.5 panta piektajā daļā paredzēto administratīvo pārkāpumu. LR savos paskaidrojumos pārkāpumu ir atzinusi un ir NEPLP informējusi par satura kvalitātes un vadības kontroles nodrošināšanas procesa ieviešanu.

Jau iepriekš, 30. jūlijā, par rupju un nepieklājīgu izteicienu izplatīšanu NEPLP pieņēma lēmumu sodīt Latvijas Radio 5 – Pieci.lv raidījuma Pilnīgs vakars rubrikā Pieliec punktu. Toreiz tika piemērots administratīvais sods 8000 eiro apmērā.

Savā lēmumā NEPL arī bija iztulkots dziesmas South Park dziesmas Uncle Fucker teksts latviešu valodā. Ar to var iepazīties šeit (Uzmannību, tekstā lasāmi necenzēti izteicieni)!