Komentāri

Trešās klases skolēniem Latvijā tagad mācīs par viendzimuma laulībām, kontracepciju un grūtniecību – ar šādu skandalozu apgalvojumu nesen nāca klajā Krievijas Televīzijas raidījums Vesti. Tas balstījās uz kādu biedrības Papardes zieds izgatavotu videomateriālu, kas gan paredzēts vecāku, ne bērnu lietošanai.

Biedrība Krievijas televīzijas sižetu uzskata par melīgu un vērsusies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē. Tomēr padome atzīst, ka nekādas sankcijas Krievijas telekanālam piemērot nevar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms kāda laika biedrība Papardes zieds internetā publicēja īsfilmu, kuras mērķis bija atgādināt vecākiem, ka bērnu seksuālā izglītošana ir ļoti svarīga.

Papardes zieds cerēja, ka visai provokatīvais video dos vecākiem izpratni, kādēļ, nerunājot par šiem jautājumiem, kļūst tikai sliktāk.

Tomēr rezultāts ir cits – filmiņa izmantota kā kārtējais ierocis Krievijas propagandas karā pret morāli pagrimušajiem Rietumiem. Telekanāls Rossija 1 pārraidīja sižetu, kurā apgalvoja, – šis nepiedienīgais video tagad tikšot rādīts trešās klases skolēniem visā Latvijā, mācot par viendzimuma laulībām, kontracepciju un tamlīdzīgiem jautājumiem.

Papardes zieds par to ir sašutis – Krievijas televīzijas materiāls esot sagrozījis patiesību.

Organizācijas vērsusies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), prasot izvērtēt, vai Krievijas žurnālisti nepārkāpj likumu. Padome par šādu nepatiesu ziņu pārraidīšanu varētu piemērot naudas sodu vai atņemt licences kabeļoperatoriem, kas šo kanālu pārraida Latvijā. Tomēr tas netiks darīts.

Padomē skaidro, ka šis sižets pārraidīts kanālā Rossija 1, bet Latvijā oficiāli tiek translēta tikai šī kanāla starptautiskā versija Rossija RTR. Padomei neesot ziņu, ka sižets būtu translēts starptautiskajā kanālā, tādēļ tai nav pamata vērsties pret sižeta veidotājiem.

Tomēr Saeimā nebūt nav vienprātības, vai šādi Krievijas televīzijas sižeti tiešām ir nosodāmi. Piemēram, Rossija 1 sižetā intervētais Saeimas deputāts no Saskaņas Ņikita Ņikiforovs Tv3 Ziņām norādīja, ka, viņaprāt, žurnālistu darbs bijis objektīvs. Viņš nesaskatot tajā kādus patiesības izkropļojumus. Interviju klātienē TV3 Ziņām deputāts gan atteica.

Lasi vēl