Nepieskatītu un agresīvu suņu dēļ cieš pastnieki. Kā risināt šo problēmu?

1 komentārs
Nepieskatītu un agresīvu suņu dēļ cieš pastnieki. Kā risināt šo problēmu?
PIXABAY

Droša pasta sūtījumu piegāde joprojām daudzviet ir apdraudēta. Saimnieku nepieskatītu un agresīvu suņu dēļ pagājušajā gadā cietuši 19 pastnieki, bet šogad jau divi. Ne mazāk galvas sāpes pastniekam rada bojātas, vai vispār neesošas pastkastes.

Ar auto, ērti piebraucot pie katras mājas, bez milzu pasta somas plecos – tā tagad strādā pastnieki. Protams, ne visi un visā Latvijas teritorijā, bet pastnieks Georgijs Komarovs gan ar viņiem ir saskāries. Viņa sūtījumu piegādes teritorija ir Pierīga.

Kā notikumi šādā reizē attīstīsies, grūti paredzēt. Labi, ja teritorija iežogota un vārti ciet. Bet gadījies, ka tie plaši atvērti un suns jož pretī.

“Ja tu redzi, ka viņi ir agresīvi no sākuma, tikko kā izskrien no mājas ārā tiek līdz tevīm, viņi nomierinās, galvenais netaisīt straujas, asas kustības. Pārsvarā visiem suņiem pastnieki nepatīk,” par savu pieredzi stāsta pastnieks.

“Suņi nemīl pastnieku, kas nu ir, tas ir. Var desmitiem noiet garām viņš nemaz neredz. Kā brauc pasta mašīna aiz stūra, viņš sāk skriet, sagaida un rej. Nedrīkst pieķerties,” saka vietējā iedzīvotāja Elfrīda Filipsone. Tiesa, viņa nesaskata apdraudējumu pastniekam – korespondenci piegādāt varot droši.

Arī iedzīvotāji blakus mājā problēmu nesaskata – par agresīvu suņa uzvedību sūdzību nav bijis. Turklāt, speciāli pielikta brīdinājuma plāksnīte, ka otrpus žogam ir nikns suns.

“Mūsu suns nevienam neuzbrūk, pāri sētai nekad nav lecis. Varbūt kaut kur ir klaiņojoši suņi. Mums, ja nebūs suns, nāks te iekšā visi, kas gribēs, ja būs pie ķēdes,” teic iedzīvotāja Edīte. Tātad – pašu un īpašuma drošība svarīgāka.

Jāteic, ka Georgijam viņa pastnieka karjeras laikā nav gadījies nopietns incidents ar suņiem, ko nevar teikt par viņa kolēģiem. Pērn agresīvu mājdzīvnieku dēļ cietuši 19 pastnieki un šā gada pirmajos trīs mēnešos – jau divi.

Bēdīga situācija ir arī ar salauztām un sūtījumu ievietošanai neatbilstošām pastkastēm, kas fiksētas vairāk nekā 77 tūkstoš adresēs.

Iedzīvotāji gan ir bez bažām arī šajā situācijā. “Nav slēdzama, nav un nekādu pretenziju. Ja, kas neiet iekšā, atver un ieliek, mums labi un mēs citu nē, vienīgi vēji pūš, citreiz pastkastīte slapja. Viņam kaimiņam citāda, bet tāpat slapja, pastkastīti nav nozīmes mainīt. Esam apmierināti, cik nu mums tas pasts nāk, bet nāk,” norāda iedzīvotāja Staņislava Margēviča.

“Latvijas Pasts” gan atkārtoti aicina iedzīvotājus pieskatīt kā savus mājas sargus, tā sakārtot pastkastītes. Pretējā gadījumā pašiem iedzīvotājiem var rasties neērtības.

“Mēs, godīgi sakot, īstenībā tā ļoti maigi lūdzam un aicinām. Bargākais ir tas, ka mēs vienkārši nepiegādājam līdz apstākļu novēršanai korespondenci attiecīgajā adresē,” saka “Latvijas Pasta” Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.

Pastnieki tomēr mēģina ik reiz rast labāko situācijas risinājumu. Tā dažreiz paši sev izdarot lāča pakalpojumu.

“Tie suņa saimnieki vienkārši neiedziļinās, nedomā, vai pastniekam ir vai nav patīkami iet pie žoga, kur tas suns rej virsū. Jebkurā gadījumā pastnieks atnesīs sūtījumu un ieliks, kur bija paredzēts. Nu jā, līdz ar to tāpēc neviens neko nedara, jo pastnieks vienmēr piegādā,” teic pastnieks.

1 komentārs