Neparasti restorāni, brīdinošas viedierīces un pat biodegviela – Eiropas jaunieši Rīgā prezentē jaunuzņēmumu idejas

0 Komentāru
Neparasti restorāni, brīdinošas viedierīces un pat biodegviela – Eiropas jaunieši Rīgā prezentē jaunuzņēmumu idejas
Foto: Ilze Vēbere

Šodien Latvijā pirmo reizi notiek Eiropas studentu jaunuzņēmumu sacensības.

Jaunieši prezentē tādas idejas, kā no atkritumiem radītu biodegvielu, restorānu, kurā klients pats var izveidot ēdienkarti, viedierīci, kas paziņo par tehniskām problēmām automašīnā un citas.

Eiropas studentu jaunuzņēmumu fināls “Europe Enterprise Challenge” pulcē 16 labākās studentu jaunuzņēmumu (“start-up”) komandas no visas Eiropas.

Katra komanda ir uzvarējusi savas valsts mēroga finālā un Rīgā sacenšas par “JA Europe” labākā jaunuzņēmuma titulu.

Latviju konkursā pārstāv jaunuzņēmums “Plūkt” no Banku augstskolas, kura produkts ir īpaši atlasītas, ar rokām plūktas ziemeļu pļavu augu tējas.

Komanda, kas iegūs Eiropas labākā jaunuzņēmuma titulu, balvā saņems 2000 eiro. Tiks pasniegtas arī speciālbalvas – “Avanade Digital Innovation Award” konkursa inovatīvākā produkta radītājiem, kas saņems 1000 eiro naudas balvu un iespēju tikties ar ASV tehnoloģiju uzņēmuma “Avanade” vadības komandu, un “Visa Digital Commerce Everywhere Award” komerciāli perspektīvākajam jaunuzņēmumam, kas iegūs 1000 eiro naudas prēmiju un iespēju apmeklēt “Visa” inovāciju centru 2019.gada rudenī Londonā. Īpašā nominācijā “Accenture Meaningful Innovation Youth Award” uzvarētāju komanda, kas radījusi inovāciju ar vislielāko pievienoto vērtību, vēršot cilvēku dzīves pasaulē labākas, balvā saņems 1000 eiro un “Accenture” vadības konsultācijas biznesa attīstībai.

Katru gadu “JA Europe” “Start-Up” programmā iesaistās vairāk nekā 14 000 Eiropas augstskolu un universitāšu studentu, iegūstot iespēju gūt pieredzi, kā ir veidot savu biznesu visos tā aspektos. Programma stiprina Eiropas jaunuzņēmumu ekosistēmu, mazina jauniešu bezdarbu un veicina studentu biznesa ideju īstenošanu reālā uzņēmējdarbībā, kurā jaunieši gūst pieredzi uzņēmuma veidošanā, problēmu risināšanā, inovāciju radīšanā, risku vadībā. Programmas absolventi turpina attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, veidojot ilgtspējīgus uzņēmumus.

0 Komentāru