1 komentārs

Saeimas darba kārtībā ir nonākuši Kārtības ruļļa labojumi. No vairāk nekā 60 priekšlikumiem, kādas izmaiņas būtu ieviešamas, viena no strīdīgākajām ir iecere mainīt kārtību, kā ministri sniedz atbildes uz deputātu jautājumiem.

Tas ir viens no opozīcijas galvenajiem ieročiem. Taču patlaban ar to izmantošanu nevedas. Kārtības rullis paredz, ka uz jautājumiem ministriem jāatbild ceturtdienās pulksten piecos pievakarē. Un retas ir tās reizes, kad ministri piekrīt ierasties Saeimā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānotās izmaiņas Saeimas Kārtības rullī paredz, ka atbilžu sniegšana no pievakares tiek pārcelta uz Saeimas sēdi, kas sākas deviņos rītā.

Valdībā šo ieceri atbalsta vien retais ministrs.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Ja šie jautājumi ir zināmi iepriekš, ka būs ceturtdien jānāk uz atbilžu sesiju, tad kāpēc lai tā nebūtu no rīta?

Ministru vairākums ir pret plānotajām izmaiņām.

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre, ZZS

Esošā sistēma, ka tiem deputātiem, kuri ir uzdevuši jautājumus ministriem, atbildes sniedz pievakarē, ir gana laba. Tas dod mazāk iespēju varbūt kaut kādiem populistiskiem mēģinājumiem, kā saka, taisīt vairāk publicitātes no šī pasākuma, nekā saņemt atbildi pēc būtības.

Dzintars Rasnačs

Dzintars Rasnačs
tieslietu ministrs, VL-TB/LNNK

Es domāju, tas atņems Saeimai vērtīgo laiku, kas ir saistīts ar likumdošanu. Un valdībai atņems vērtīgo laiku, kas ir saistīts ar visiem valdības darbiem.

Premjers ir gatavs diskutēt par citiem risinājumiem, kā stiprināt parlamentāro kontroli pār valdību, bet jautājumu un atbilžu sesiju iekļaušanu Saeimas sēdē Māris Kučinskis kategoriski noraida.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Vienkārši palīdzēt taisīt šovus ceturtdienas rītos, atraujot no tām lietām, kas jādara, tas mazliet ir… Mēs vēršam uzmanību, lai deputāti tomēr mazliet padomātu par to.

Par izmaiņām Kārtības rullī Saeima plāno sākt lemt ceturtdien, kad paredzēts balsojums pirmajā lasījumā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl