1 komentārs

Saeimas darba kārtībā ir nonākuši Kārtības ruļļa labojumi. No vairāk nekā 60 priekšlikumiem, kādas izmaiņas būtu ieviešamas, viena no strīdīgākajām ir iecere mainīt kārtību, kā ministri sniedz atbildes uz deputātu jautājumiem.

Tas ir viens no opozīcijas galvenajiem ieročiem. Taču patlaban ar to izmantošanu nevedas. Kārtības rullis paredz, ka uz jautājumiem ministriem jāatbild ceturtdienās pulksten piecos pievakarē. Un retas ir tās reizes, kad ministri piekrīt ierasties Saeimā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānotās izmaiņas Saeimas Kārtības rullī paredz, ka atbilžu sniegšana no pievakares tiek pārcelta uz Saeimas sēdi, kas sākas deviņos rītā.

Valdībā šo ieceri atbalsta vien retais ministrs.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Ja šie jautājumi ir zināmi iepriekš, ka būs ceturtdien jānāk uz atbilžu sesiju, tad kāpēc lai tā nebūtu no rīta?

Ministru vairākums ir pret plānotajām izmaiņām.

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre, ZZS

Esošā sistēma, ka tiem deputātiem, kuri ir uzdevuši jautājumus ministriem, atbildes sniedz pievakarē, ir gana laba. Tas dod mazāk iespēju varbūt kaut kādiem populistiskiem mēģinājumiem, kā saka, taisīt vairāk publicitātes no šī pasākuma, nekā saņemt atbildi pēc būtības.

Dzintars Rasnačs

Dzintars Rasnačs
tieslietu ministrs, VL-TB/LNNK

Es domāju, tas atņems Saeimai vērtīgo laiku, kas ir saistīts ar likumdošanu. Un valdībai atņems vērtīgo laiku, kas ir saistīts ar visiem valdības darbiem.

Premjers ir gatavs diskutēt par citiem risinājumiem, kā stiprināt parlamentāro kontroli pār valdību, bet jautājumu un atbilžu sesiju iekļaušanu Saeimas sēdē Māris Kučinskis kategoriski noraida.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Vienkārši palīdzēt taisīt šovus ceturtdienas rītos, atraujot no tām lietām, kas jādara, tas mazliet ir… Mēs vēršam uzmanību, lai deputāti tomēr mazliet padomātu par to.

Par izmaiņām Kārtības rullī Saeima plāno sākt lemt ceturtdien, kad paredzēts balsojums pirmajā lasījumā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl