Nepalaid garām Putnu dienas Zooloģiskajā dārzā!

Komentāri

Šajā nedēļas nogalē Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiek tradicionālās Putnu dienas, kuru laikā tiek izgatavoti simtiem putnu būrīšu.

Pieredzējušu speciālistu pavadībā ikvienam zoodārza apmeklētājam ir iespēja pašrocīgi uzmeistarot būrīti, kas kļūs par mājvietu strazdiem, zīlītēm un citiem putniem visā Latvijā. Piedalīšanās Putnu dienās par tradīciju ir kļuvusi arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un šis gads nebija izņēmums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raimonds Vējonis:

Uz putnu dienām es esmu bijis katru gadu. Vienu gadu izlaidu, jo bija ļoti draņķīgs laiks, bet tas ir kļuvis jau, zināmā mērā, kā viens no pasākumiem, kurā es vienmēr pavasarī esmu. Kāpēc gatavot būrīšus, te iemesli var būt dažādi, jo patiesībā mums ir jāsaglabā koki, kuros ir dobumi, lai putniem būtu dabīgā dzīvesvieta. Bet pilsētā bieži vien nav tas iespējams, tāpēc pilsētās, ciematu centros vajag šos būrus. Un šāda kopā būšana, kur ir ļoti daudz, kā mēs redzam, bērnu, tas vienkārši vēlreiz pievērš uzmanību tieši dabas aizsardzības jautājumiem.

Zoodārza darbinieki norāda, ka šoreiz būri tiek meistaroti arī pašu rūpību, ievērojot instrukcijas un pieļaujot maz kļūdu. Kopš pagājušā gada būri tiek gatavoti arī meža susuriem. Naktī aktīvie grauzēji ir reti sastopami, tāpēc iekļauti Latvijas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl