1 komentārs

Zemestrīces brīdī Nepālā atradās vairāk nekā 40 Latvijas iedzīvotāju. Lielākā daļa ir tūristu, kas turpina ceļot, un viņiem briesmas nedraud, bet daļa Latvijas valsts piederīgo jau no Nepālas šodien ir izvesti, daži jau atgriezušies Latvijā. Nepālā jau piecus gadus mācās latviešu meitene Flēra, kura zemestrīces brīdī bija ieradusies Latvijā. 

Flēra ir māksliniece, beigusi Mākslas akadēmiju – būdama ciešā sasaistē ar budismu un austrumu filozofiju, nolēma apgūt Tibetā raksturīgo glezniecību kādā Nepālas galvaspilsētas Katmandu klosterī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziņu par postošo zemestrīci viņa, būdama šeit, Latvijā, izdzirdējusi radio. Pirmās ziņas sociālajos tīklos parādījušās pēc vairākām stundām, un studiju biedri apliecinājuši, ka visi ir sveiki un veseli.

Flēra Bīrmane

Patiesībā bija diezgan traki, tā sajūta ārprātīga, ka labāk gribētu būt tur, ka es zinu, kas ar viņiem tur notiek.

Klosteris, kurā zinības apguva Flēra, ir sagrauts tāpat kā daudzas citas vēsturiskās ēkas.

Tā vieta, kur es mācos, ir jauna; tur jaunas mājas, tāpēc nav tik daudz cietušas, bet klosteris, zem kura ir mana skola, ir ar plaisām, un atzīts, ka bīstams dzīvībai, iekšā nevar iet, lielākā daļa ir vecā pilsēta, kuru brauc tūristi un kur ir tās skaistās fotografēšanās vietas, aizsargājamās celtnes ar skaistiem koka grebumiem, un tā ir visvairāk žēl, ka tas gājis zudumā.

Postījumi esot milzīgi, un, ņemot vērā tehnikas trūkumu un ierobežotos šīs valsts finanšu resursus, grūti paredzēt, kad un vai vispār vēsturiskās ēkas tiks atjaunotas.

”Tā visa infrastruktūra tik neattīstīta, ceļi jau tā bija nekārtībā, un visur bija grūti piekļūt, un, ja likās, ka viņiem ir daudz grūtību un sarežģījumu, tad tagad es nespēju iedomāties, kā viņi ar to visu tiks galā, es teiktu, ka vienīgais, kas tur ir – tie cilvēki, kuri ar rokām padod viens otram ķieģeļus, lai atbrīvotu cilvēkus,” stāsta Flēra.

Flēra nolēmusi organizēt labdarības kampaņu un pārdot savus darbus – iegūtie līdzekļi tiks novirzīti atjaunošanas darbiem.

Mēģināsim rīkot tādu kā akciju – tos darbus, ko esam gleznojuši, printēsim un mēģināsim pārdot un naudu ziedosim mūsu skolas rekonstrukcijai un klostera atjaunošanai, gribētu atbalstīt savu skolu un tos māksliniekus, kuri ir bez iespējām tālāk studēt, un mūki, kuri vairs nevar atgriezties savā klosterī.

Izsolē plānots izlikt 30 gleznas, un, tās pārdodot, paredzēts iegūt vairākus tūkstošus eiro. Informāciju par akcijas sākšanos varēšot atrast sociālajos tīklos.

TOP komentāri

  • Igors
    +2 +2 0

    Igors

    Ja gribas palīdzēt - palīdzi. Bet taisīt sev reklāmu uz Nepālas nelaimes rēķina ir zemiski. Nepālas tautai no jūsu palīdzības ieguvums būs niecīgs, bet jūsu karjerai ieguvums no Nepālas traģēdijas būs milzīgs. Šādi bērnu namiem palīdz lielie uzņēmumi - "1 cents no mūsu cepuma tiks bērniem!", bet akcijas laikā apgrozījums izaug uz 30%.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl