Neoficiāla informācija: arī prokremliskais reperis Timati varētu tikt iekļauts Latvijas melnajā sarakstā

22 komentāri
Neoficiāla informācija: arī prokremliskais reperis Timati varētu tikt iekļauts Latvijas melnajā sarakstā
ITAR-TASS / SCANPIX

Nākamnedēļ ar vērienīgu koncertu Arēnā Rīga plāno uzstāties Kremļa slavinātājs, reperis Timati, kura apģērbu veikala atvēršana Rīgā radīja sabiedrības nosodījumu. Timati aktīvi sadarbojas ar Krievijas armiju savu apģērbu veidošanā. Neoficiāla informācija liecina, ka arī reperis varētu tikt iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā, līdzīgi kā dziedātājs Grigorijs Ļepss.

Šā gada 21. novembrī “Arēnā Rīga” uzstāsies krievu reperis Timati, kura vārds šogad raisīja arī drošības iestāžu uzmanību.

Drošībnieki aicināja tirdzniecības centra “Alfa” veikalā “Black star wear” no sortimenta  izņemt apģērbu kolekciju ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina seju, Krievijas karogu apdarē un Krievijas armijnieku tematiku.

Timati apģērbu līniju radījis ciešā sadarbībā ar Krievijas armiju, tās prezentācija notika Krievijas Aizsardzības ministrijā, piedaloties ministram Šoigu.

Valsts drošības dienests (VDD) apģērbu kolekcijā ar Kremļa tematiku tirgošanā saskatīja Krievijas centienus propagandēt tās ģeopolitisko kursu, tāpēc veica šā gadījuma izvērtēšanu.

Nesen melnajā sarakstā Ārlietu ministrs iekļāva slaveno Krievijas dziedoni Grigoriju Ļepsu. Šonedēļ ministrs atrodas komandējumos ārzemēs. Savukārt Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP) visai izvairīgi runā par iespēju, ka arī Timati varētu tikt iekļauts melnajā sarakstā: “Teiksim tā – es jums neko daudz sīkāk nedrīkstu stāstīt, bet to, ka šī situācija ir iestāžu redzeslokā, un šī situācija tiek monitorēta un kontrolēta. Šie lēmumi tiek pieņemti, izejot no mūsu valsts interesēm. Mēs redzam šīs maigās varas klātbūtni, un veicam pretpasākumus. Konkrētas detaļas nevaru stāstīt.”

Reperis jau iepriekš koncertējis Latvijā. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) aicinājis Timati neprovocēt Latviju ar izteicieniem vai darbībām: “Manuprāt, Timatija kungam vajadzētu izdarīt pareizos secinājumus, un Latvija ir devusi skaidru signālu, kas notiks gadījumā, ja šis dziedātājs atklātā vai slēptā formā musinās Latvijā dzīvojošos cilvēkus, propagandēs agresiju vai Krievijas pārākumu pār citām valstīm.”

2016. gadā Timoti aizliedza uzstāties Viļņā. Koncertzāles paziņojumā presei tolaik tika skaidrots, ka šāds lēmums pieņemts tāpēc, ka Timati tiek uzskatīts par Kremļa propagandas ieroci.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā