Nenokavē! Šomēnes debesīs gaidāma bagātīga meteoru plūsma

Komentāri
Nenokavē! Šomēnes debesīs gaidāma bagātīga meteoru plūsma
FOTO: Flickr

Novembris ir bagāts ar dažādām meteoru plūsmām, kuru laikā debesīs iespējams novērot zvaigžņu lietu. Mēneša sākumā – no 5. līdz 12. novembrim – gaidāma Taurīdu plūsma. Tiek uzskatīts, ka šī plūsma ir Enkes komētas atstātie putekļi.

Lai arī netiek prognozēti vairāk kā desmit meteori stundas laikā, dažreiz šīs plūsmas laikā izdodas novērot ļoti krāšņas ugunsbumbas, vēsta Starspace.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt naktī no 9. uz 10. novembri gaidāma Cefeīdu plūsma. Šī ir salīdzinoši jauna plūsma, kuru atklāja tikai 1969. gadā. Prognozēti ne vairāk kā 20 meteori stundas laikā. Meteorus var sākt gaidīt jau pēc saulrieta.

Pegazīdu plūsmas meteori, kas ir Banpleina komētas atliekas, kas pēdējo reizi redzēta 1819. gadā, būs vērojami naktī no 12. uz 13. novembri. Šo meteoru plūsmu ieteicams sākt vērot no plkst. 22.00. Labā gadā varot novērot kādu duci “krītošo zvaigžņu”.

Savukārt naktī no 14. uz 15. novembri gaidāma vāja Andromedīdu plūsma. Šīs “krītošās zvaigznes” ir Biela komētas atliekas, kas 1845. gadā sadalījās divās daļās. Šā notikuma rezultātā 1885. gadā Andromedīdas bija īpaši krāšņas – aptuveni 13 000 meteoru stundas laikā. Lai arī mūsdienās no šī krāšņuma nekas nav saglabājies, daži no eksemplāriem ir tik lieli, ka nonāk līdz zemei un kļūst par meteorītiem (īstiem). Radiants atrodas netālu no Andromedas galaktikas. Novērojumiem vislabākais laiks ir no plkst. 22.00 līdz plkst. 1-2 naktī. Šī plūsma ir slavena ar skaistiem un iespaidīgiem meteoriem.

17. un 18. novembrī gaidāma Leonīdu plūsmas maksimums. Šī plūsma ir Tatla komētas atstātās atlūzas. Šogad Mēness netraucēs, jo norietēs krietni pirms pusnakts.

Novērojumus varēs uzsākt pirms pusnakts. Plūsmas intensitātes prognozes variē – daži avoti sola nieka 15 meteorus stundas laikā, citi ir optimistiskāki un liek cerēt uz vairākiem desmitiem “krītošo zvaigžņu”. Atliek tikai cerēt uz skaidrām debesīm. Lieliska iespēja iesākt svinēt Latvijas dzimšanas dienu ar Visuma sagādāto uguņošanu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl