Nenokavē, jau rīt! Piena paku regate Jelgavā pulcēs vairāk nekā 30 komandas

Pievienot komentāru
Nenokavē, jau rīt! Piena paku regate Jelgavā pulcēs vairāk nekā 30 komandas
FOTO: F64

Sestdien, 29.augustā Jelgavā notiks ikgadējie XV Vispārējie Piena, Maizes un medus svētki Hercoga Jēkaba laukumā, savukārt ūdens sporta cienītājiem būs iespēja startēt XII Baltais piena paku regate Lielupes promenādē. Šogad skatītājiem būs iespēja just līdzi vairāk nekā 30 komandām, kas pieteikušas dalību.

Jau no pulksten 10 līdz pat 17 ikviens aicināts uz gada gardākajiem svētkiem Hercoga Jēkaba laukumā, lai iepazītos, nogaršotu un iegādātos dažādus piena, maizes un medus izstrādājumus, kā arī citus gardumus un amatnieku darinājumus, ko piedāvās 260 svētku dalībnieki, tostarp A/S Tukuma Piens.

Pēcpusdienā norisināsies aktīvākā dienas daļa – Eiropā lielākā ”Baltais” piena paku regate, kas sāksies ar tūristu kanoe laivu sacensībām Lielupē. Nedaudz vēlāk no plkst. 14:30 sekos no piena pakām būvēto laivu apskate un komandu prezentācijas promenādē. Pēc tam apmeklētāju acis priecēs ūdenssporta paraugdemonstrējumi Lielupē, kas solās būt īpaši spraigi.

Pēcpusdienā notiks Baltais piena paku laivu parādes un ātruma braucieni, kur peldlīdzekļu būvei koopā izmantotas Baltais 42000 piena pakas. Vēlāk sekos airu dēļu jeb SUP amatieru sacensības, kurās aicināts piedalīties ikviens!

Vakara noslēgumā, kad kuģi būs pietauvoti krastā, no pulksten 18:00 apmeklētāji aicināti uz Pasta salu, kur ar grupas Pienvedēja piedzīvojumi” koncertu iesāksies regates vakara programma. Pulksten 19:15 turpat Pasta salā uzzināsim, kurai komandai žūrijas komisija piešķirs Treknākā piena kuģa, Inovatīvākās laivas u.c. titulus. Pēc apbalvošanas – dejas ar Normundu Rutuli, Ivo Fominu un DJ JAX.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Ieskats pagājušā gada piena paku sacensībās!