1 komentārs

Teju puse velobraucēju satiksmē piedalās bez vadītāja apliecības. Šādi secina valsts policijas velopatruļa. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) vadība, cerot uzlabot situāciju, šodien atvēra jaunu velo eksaminēšanas punktu. 

Velobraucēji paši neslēpj, ka bieži nākas pārkāpt satiksmes noteikumus. To viņi daudzos gadījumos arī nemaz neuzskata par kaut ko peļamu. Varbūt tāpēc, ka braucot bez vadītāja apliecības satiksmes noteikumi šķiet kaut kas tāls un vienaldzīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policijas velopatruļa vairākas dienas vēroja un aptaujāja velobraucējus, to kā viņi ievēro vai neievēro satiksmes noteikumus.

No aptaujātajiem vairāk nekā 500 velobraucējiem 40% nebija vadītāja apliecības, vairāk nekā ceturtdaļa ignorēja luksofora signālus, 16% pārvietojās apdraudot sevi un apkārtējos, bet 7% brauca pa ietvi, lai arī blakus bija iespēja izmantot veloceliņu.

Ņemot vērā lielo pārkāpumu skaitu Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina velobraucējus būt atbildīgiem un nokārtot velo eksāmenu. To šonedēļ iespējams izdarīt bez maksas Rīgā, Lāčplēša ielā, kafejnīcā Miit, tāpat arī CSDD nodaļās visā Latvijā.

CSDD vadītājs uzskata, ka velobraucējus biežāk nepieciešams izglītot, bet sodīt tikai īpašos gadījumos.

Izglītot nepieciešams ne tikai velobraucējus. Piemēram, veloceliņus bieži vien izmanto gājēji un pat autobraucēji, kuri rada bīstamas situācijas. Policijas velobiedrības vadītājs norāda, ka aizvadītā velopatruļa pierādīja, ka cilvēkiem ir biežāk jāstāsta un jāskaidro.

Drošas braukšanas jautājuma aktualitāti akcentē arī lielais cietušo velobraucēju skaits. Šajā pavasarī satiksmes negadījumos miruši ir jau trīs riteņbraucēji, bet četrdesmit viens guvis smagas traumas.

TOP komentāri

  • Lauma
    0 0 0

    Lauma

    Nevis "aicināt" BET pieprasīt! Vadītāja apliecībai jābūt visiem, ja nav - naudas sods. Šobrīd riteņbraucēji brauc kā ienāk prātā - brīdi kā transporta vadītājs, pēc mirkļa iedmājas, ka ir gājējs, bieži alkohola reibumā. Kad vienreiz to sāks uzraudzīt??? Viņi apdraud ne vien sevi, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus, tipiska situācija ir sabojāta mašīna autovadītājam, ar kuru riteņbraucējam neva nekādas atbildības, jo nav pat identitāti apstiprinoši dokumenti, nemaz nerunājot par velo vadītāja apliecību un naudas arī nav !!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl