Ņemot vērā aizdomas par krāpšanos ar invalīdu biļetēm, apturēs valsts dotāciju “Rīgas satiksmei”

6 komentāri

Atklātībā arvien nonāk jauni fakti par pārkāpumiem lielākajā galvaspilsētas uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Par pašvaldībām atbildīgā ministrija pabeigusi uzņēmuma audita analīzi un aicina tiesībsargājošās iestādes izvērtēt, vai nav notikusi fiktīva nodarbinātība un citi pārkāpumi. Tikmēr Autotransporta direkcija plāno pārtraukt dotāciju izmaksu “Rīgas mikroautobusu satiksmei”, kura, visticamāk, krāpusies ar invalīdu uzskaiti.

Kā norāda pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (AP), pēc audita analīzes secinājums ir nešaubīgs: “Rīgas satiksmes” finanšu darbībā ir nopietnas problēmas. Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) kā kapitāldaļu turētājs nav organizējis pietiekamu pārraudzību par uzņēmuma darbu. Secinājumi pagaidām esot ierobežotas pieejamības statuss,  interesantākā daļa informācijas ziņojumā vairāk attiecoties uz KNAB, nevis Pūces vadīto ministriju.

“Tur ir acīmredzamas norādes uz fiktīvu nodarbinātību uzņēmumā, tur ir acīmredzamas norādes uz to, ka uzņēmuma lēmumi par kredītu ņemšanu un attīstību pieņemti, neievērojot procedūru. Šie ir jautājumi, kas KNAB būtu jāizvērtē,” norāda Pūce.

Ministrijas juristu secinājumi un fiksētie pārkāpumi šobrīd tiek apkopoti, veidojot gala ziņojumu, kuru jau šonedēļ kā pieprasījumu paredzēts nosūtīt Rīgas mēram Ušakovam. Atbilžu sniegšanai būšot septiņu dienu laika, un, visticamāk, marta beigās ministrija lems, vai ir pamats rosināt Ušakova atlaišanu.

Tikmēr Autotransporta direkcija nolēmusi vērsties tiesībsargājošās iestādēs, lūdzot palīdzību, pārbaudot aizdomas par krāpšanos ar invalīdu biļetēm Rīgas mikroautobusos. VID lūgts pārbaudīt, vai nav notikusi datu manipulācija kases sistēmās. Par to liecina gadījumi, kad viens invalīds ar mikroautobusu mēnesī braucis pat 500 reižu. Savukārt Valsts policijai lūgts nopratināt iesaistītās personas. Līdz patiesības noskaidrošanai aprīlī direkcija aicinās Sabiedriskā transporta padomei pārtraukt dotāciju izmaksu “Rīgas satiksmei”.

“Visticamāk, mēs pieņemam lēmumu, ka varētu tikt aizturēta dotācija Rīgas domei attiecībā uz 1. un 2. kategorijas invalīdu maksājumiem,” saka Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

KNAB redzeslokā nonākušajam Aleksandram Brandavam piederošais uzņēmums gan kategoriski noraida aizdomas, ka tajā varētu būt notikusi iejaukšanās datu sistēmās ar mērķi no valsts izkrāpt naudu, ko tā maksā par invalīdu pārvadāšanu Rīgā.

6 komentāri