Nemiro: Mans nolūks nav saglabāt OIK; no tiesvedībām valsts izvairīties nevarēs

1 komentārs
Nemiro: Mans nolūks nav saglabāt OIK; no tiesvedībām valsts izvairīties nevarēs
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

“Nesteigsimies ar apgalvojumu, ka mums varētu nākties maksāt vairāk,” tā obligātās iepirkuma komponentes jeb OIK likvidācijas procesa uzsākšanu un OIK saņēmēju iespējamo vēršanos tiesā pret Latvijas valsti intervijā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” komentēja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV). 

“Esmu lūdzis visu informāciju par to, kā ir gājis līdz šim. Ir ļoti daudz juridisku atzinumu, un diemžēl viņi savstarpēji ir arī pretrunīgi. Proti, kāds ir tad bijis šis tiesiskais ceļš, kad OIK tika ieviests,” piebilda ministrs.

Nemiro arī atzina, ka savu viedokli lūgta sniegt arī Eiropas Komisija.

Neatkarīgi no tā, finanšu ministra nolūks nav OIK saglabāšana. “Noteikti, lai izstātos, noteikti, lai samazinātu elektrības rēķinus. Tas ir Saeimas virsuzdevums, par to nobalsoja 100% deputātu, kas piedalījās balsojumā

Viena no sadaļām ir izbeigt OIK līdz 31. martam un ar mērķi, lai samazinātu šos te iedzīvotājiem rēķinus, un vispār Latvijas lietotājiem, elektrības. Tā kā faktiski mērķis

Ralfs Nemiro
ekonomikas ministrs (KPV LV)

Viena no sadaļām ir izbeigt OIK līdz 31. martam un ar mērķi, lai samazinātu šos te iedzīvotājiem rēķinus, un vispār Latvijas lietotājiem, elektrības. Tā kā faktiski mērķis ir ļoti skaidri definēts. Mēs nevaram tagad domāt, kā viņu saglabāt, un tas vispār nav mans nolūks, tieši otrādi – lasām otro teikuma daļu un sakām – lai samazinātu elektrības rēķinus jebkuram Latvijas lietotājam.

“900 sekundes”: Jūs varat garantēt, ka ar to šis process beigsies, rēķini būs mazāki?

Mēs pie tā strādājam ļoti aktīvi.

Nemiro veidošot darba grupas, kurās būšot gan OIK saņēmēji, gan maksātāji. “Mēs gribam uzklausīt pēc iespējas vairāk viedokļus,” piebilda ministrs.

OIK likvidācijas procesa laikā un pēc tā netiekot izslēgtas iespējamās tiesvedības.

Saruna ar Ralfu Nemiro