Nemet ārā savu svētku eglīti – tās skujas ļoti garšo briežiem

0 Komentāru
Nemet ārā savu svētku eglīti – tās skujas ļoti garšo briežiem
AIVARS EGLĪTE, F64

Ziemassvētku eglīte, kas savu laiku nokalpojusi, ir īsts gardums briežiem, ēzeļiem un citiem dzīvniekiem. Ja vien kociņš ir pašu cirsts vai nāk no Latvijas mežiem, to var droši vest uz piemājas zoodārzu ”Brieži”.

Sņežanas Ziemassvētku skaistule jau sāka birt, un viņa saprata, ka pienācis laiks no eglītes noņemt visas rotas. Šajā svarīgajā pasākumā viņai palīdz jaunākais dēliņš – Ēriks. Parasti Sņežanas ģimene iegādājas tieši Latvijas egli, bet atklāts paliek jautājums, ko ar viņu darīt pēc visiem svētkiem?

“Parasti mums katru gadu ir liela problēma – mēs nezinām, ko mums tālāk darīt ar šo eglīti. Nezinu citu iespēju, kā varam viņu utilizēt. Parasti vienkārši metam ārā,” viņa saka.

Šogad viņa uzzināja par iespēju nogādāt svētku kociņu uz zoodārzu ”Brieži”. Šeit tā saimniece rāda, ka pirmās eglītes pēc svētkiem jau ir atvestas, un dzīvnieki ar tām labprāt mielojas. Ponijs Rūsiņš un ēzelis Žaks Paganels ēda zariņus no rokas. Īpaši priecīgi par šo kārumu ir dambrieži – Maksis un Teodors. Brieži un aitas skujas un zarus noēd dienas laikā, kaziņas – drusku ilgāk.

Kā stāsta zoodārza “Brieži” saimniece Signe Utāne, zvēriem egļu skujas tieši ziemā palīdz uzlabot veselību: “Tās visas vērtīgās vielas, bioloģiski aktīvās, ar pretmikrobu un antibakteriālo iedarbību skujās tā koncentrācija ir augstāka. Tāpēc dzīvnieki ziemā labprāt mielojas ar skujām. Tas viņiem vērtīgs vitamīnu avots visam gadam.”

Laikā, kad tur viesojās LNT bija stiprs vējš, tāpēc ne visi dzīvnieki vēlējās mieloties ar skujām – daļa kaziņu slēpās mājiņā. Taču citas bija diezgan draudzīgas: ne tikai ēda egļu skujas, bet arī labprāt asināja ragus. Vajadzēja vien neilgi paturēt egli rokās.

Piemājas zoodārza ”Brieži” saimniece lūdz vest tikai zaļas un sulīgas eglītes, kas nāk no Latvijas mežiem. Sausas, birstošas vai sudrabegles nederēs.

0 Komentāru