Ņem vērā! Turpmāk lidosta Rīga iznīcinās pasažieru atstātās mantas

4 komentāri
Ņem vērā! Turpmāk lidosta Rīga iznīcinās pasažieru atstātās mantas
FOTO: LETA

Lidosta Rīga plāno drīzumā iznīcināt mantas, ko pasažieri pirms izlidošanas izšķīrušies atstāt, jo tās neatbilda rokas bagāžas izmēram un svaram, ceturtdien ziņoja LNT raidījums 900 sekundes.

Lai ietaupītu uz biļešu cenas un bagāžas izmaksu rēķina, ik dienu pie iekāpšanas sektoriem pasažieri atstāj visdažādākā apjoma un satura mantas. Līdz ar to apmēram 15 kvadrātmetrus lielā lidostas palīgtelpa ar pasažieru atstātajām mantām piepildījusies dažu mēnešu laikā. Galvenokārt tur atrodami bērnu ratiņi un koferi, kas nereti nav tukši.

”Ir bijuši gadījumi, kad ir pārtikas produkti atstāti, piemēram, zivis lielā daudzumā, vai kādi citi produkti – gaļas produkti. Jāņem vērā, ka šos produktus diemžēl sanitārie apstākļi neļauj mums uzglabāt,” norādīja lidostas pārstāve Sarmīte Rinmane.

Patlaban nekādi noteikumi neregulē to, ka lidostai šīs pasažieru atstātās mantas būtu jāuzglabā. Lidostā darbojas arī mantu glabātuve, taču tā šajos gadījumos no pasažieru puses tiek ignorēta. Pagaidām tas esot sirdsapziņas jautājums – saglabāt atstātās mantas vai nē.

Lai šai situācijai pieliktu punktu, lidostā līdz septembra plāno rast risinājumu, kas ļautu atstātās mantas bez sirdsapziņas pārmetumiem iznīcināt. ”Šobrīd mums notiek aktīvas sarunas, sadarbība ar policiju, iekšienē risinām šo problēmu, lai noteiktu kārtību, kādā pēc tam šīs mantas tiek utilizētas un cik ilgā laika posmā,” stāstīja Rinmane.

Atstātās mantas lidosta varētu uzglabāt apmēram mēnesi, pēc tam tās iznīcinās.

Aviācijas eksperts Tālis Linkaits būtisku problēmu šeit nesaskata. Metot sirdsapziņu pie malas, šo rūpi varētu atrisināt vienkārši. ”Tie, kas lido regulāri, manuprāt, izmanto ļaunprātīgi lidostas labvēlību, saglabājot šīs mantas noteiktu laiku, jo nekur pasaulē ar šādām lietām īpaši neviens neauklējas,” atzīmēja eksperts.

Viens no iemesliem, kāpēc veidojas šādi atstāto mantu kalni, ir tādēļ, ka lidostas ”Rīga” darbinieki pārspīlēti sīkumaini vērtē bagāžas svaru un izmēru, norāda eksperts. Viņš bilst, ka salīdzinoši citās valstīs, ja bagāža nav sevišķi smagāka vai apjomīgāka par to, kas ir atļauts, to īpaši nemēra un mērīšanas kastēs neliek.

TOP komentāri

 • Mario
  +4 +4 0

  Mario

  Kāpēc uzreiz jāiznīcina piemēram bērnu sēdeklīšus un ratiņus ziedot labdarībai ir vecāki kuriem ir problēma iegādāties nepieciešamo bērniem. Lietas ko vēl var uz sarkano krustu. Pārējo izsoli izveidot par saprātīgām cenām :) un iegūtos līdzekļus ziedot bērniem kam nepieciešams palīdzēt piemēram ziedot.lv . Jo ne vienmēr visu vajag iznīcināt, betpadomāt arī par tiem pašiem bērniem.
 • šoferis
  +2 +2 0

  šoferis

  Tas paziņojums ir galīgās muļķības! "Likvidēšana" patiesībā tiek plānots kā business. Lidostā jau tagad ir plombētās miskastes kuras apkalpo vadošo darbinieku SIA - atskritumu izvedēji. Bieži cilvēkiem kontrole neļauj vest lidzi kaut kādus priekšmetus un tad to šo smaržu vai dzērienu pudeli izmest miskastē. Savukārt miskastes saturu neļauj darbiniekiem pēc tam pārrevidēt. Miskaste tiek plombēta un no tās izvilkt labo mantu nav viegli. Ja kādu pieķer, ka to dara, tad atlaiž.
  Domājams mantu "likvidēšana" arī notiks pēc šī paša principa. Kaut kāds priekšnieku SIA par samaksu uzņemsies šo "likvidāciju", bet patiesībā visu pievāks. Tā, ka ierosināt ziedot mantas labdarībai ir lieki!
 • nezinams
  +1 +1 0

  nezinams

  iznicinasana!he..iznicinas ta pat ka makus pie iekrausanas lidzmasina.piesevinasies sev noderigas mantas un parejas varbut izmetis;D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!