Ņem vērā! Par smēķēšanu citu personu klātbūtnē draudēs 15 eiro naudassods

9 komentāri
Ņem vērā! Par smēķēšanu citu personu klātbūtnē draudēs 15 eiro naudassods
FOTO: Flickr

Ar grozījumiem vairākos likumos Saeima turpina apkarot smēķēšanu, tostarp nosakot, ka par pīpēšanu citu personu klātbūtnē varēs piemērot administratīvo sodu.

Šodien 1. lasījumā atbalstīti virkne grozījumu Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai to pielāgotu  jaunā tabakas aprites likuma prasībām, kas tostarp aizliedz smēķēt bērnu un grūtnieču klātbūtnē, kā arī publiskā vietā, ja citas personas pret to iebilst.

Par šīs normas pārkāpšanu kārtībsargi varēs piespriest 15 eiro naudassodu. Paredzēts arī sods par tabakas un elektronisko cigarešu pirkšanu un pārdošanu internetā, kas iepriekš nebija aizliegts.

Vienlaikus nolūkā pasargāt bērnus no kaitīgajiem dūmiem deputāti šodien konceptuāli atbalstīja aizliegt elektronisko cigarešu kūpināšanu bērnu klātbūtnē.

Likums tiks papildināts arī ar normu, kas liedz bērnu dalību ar augu smēķēšanas produktu un elektronisko cigarešu reklāmās, kā arī neatļauj bērniem strādāt darbus, kas saistīti ar šo produktu ražošanu un tirgošanu.

Video

TOP komentāri

 • un ja
 • Izidors
  +6 +4 -2

  Izidors

  Ceru ka reiz pienaaks tas briidis un tie musuulmanji uzlaidiis gaisaa to klaunu iestaadi,kas domaa tikai ar savaam d*****m
 • AIGARS Ošs
  +4 +3 -1

  AIGARS Ošs

  citu klātbūtnē?tad jau sanāk-kamēr kaut kur maliņā smēķēju,visus kas tuvojas man jādzen prom?lai tikai tai nabaga valstij nebūtu jāmaksā sods! vai es pareizi sapratu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl