Ņem vērā! Mirušos mājdzīvniekus nedrīkst apbedīt mežā vai dārzā

16 komentāri
Ņem vērā! Mirušos mājdzīvniekus nedrīkst apbedīt mežā vai dārzā
FOTO: Flickr

Mājdzīvniekus, kas devušies uz citiem medību laukiem, likums liedz apbedīt piemājas dārziņā vai pat sev piederošā mežā. Ik gadu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par to soda vairākus dzīvnieku īpašniekus, un naudas sodi ir visai iespaidīgi – ja pārkāpums izdarīts atkārtoti, var piespriest līdz pat 700 eiro sodu.

Sešus gadus vecais Laris Valentīnas ģimenē ir jau otrs suns. Iepriekšējo divpadsmitajā dzīves gadā nācās veterinārajā klīnikā iemidzināt, jo dzīvniekam bija insults. Citos medību laukos tagad peles ķer arī sievietes kaķis.

To, ka aizliegts mirušo dzīvnieku apglabāt, piemēram, dārzā vai mežā, Valentīna dzirdot pirmo reizi. Uzraugošā iestāde PVD speciālos reidos nepārbauda, vai noteikumi tiek ievēroti, bet reaģē uz saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām. Šogad tādas bijušas divas, bet pērn divreiz vairāk.

Foto

Dienestā skaidro, ka drīkst apglabāt tikai oficiāli atzītā kapsētā, mirušo dzīvnieku kremēt vai nodot veterinārajā klīnikā. Galvenais iemesls – lai neizplatītos dažādas infekcijas, piemēram, trakumsērga un sēnīšu slimības, kas var būt bīstamas citiem dzīvniekiem un arī cilvēkiem.

Gadiem ilgi Ziepniekkalnā cilvēki ir aprakuši savus mirušos ģimenes mīluļus. Pēc oficiālajiem noteikumiem to nedrīkstētu darīt.

15. martā Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Ziepniekkalnā ir uzstādījis aizlieguma zīmi veikt jebkādus dzīvnieku apbedījumus, un vienlaikus arī aicina atsaukties tos iedzīvotājus, kuri jau šeit ir apbedījuši savus ģimenes mīluļus. Kas notiks tālāk – departamentam gan īsti nav skaidrības.

Vienā no reģistrētajām kapsētām saka – arvien biežāk cilvēki izvēlas savu mirušo mīluli aprakt kapos, un uzskata, ka tas ir kultūras rādītājs. 12 gadu laikā ierīkoti apmēram 3000 kapu kopiņu.

PVD norāda, ka ar noteikumos minētais termins ”lolojumdzīvieks” pēc būtības neizslēdz arī mazākus ģimenes mīluļus kā kanārijputniņus un pat zelta zivtiņas, un pēc būtības arī šīs radības būtu jāapbērē saskaņā ar likumu.

Video

16 komentāri