Nelegālo imigrantu invāzija Latvijā; Daugavpilī pietrūkst vietas to izmitināšanai

Pievienot komentāru
Nelegālo imigrantu invāzija Latvijā; Daugavpilī pietrūkst vietas to izmitināšanai
FOTO: LETA

Turpinoties notverto nelegālo imigrantu skaita pieaugumam, vairs nav nevienas brīvas vietas viņu izmitināšanai atvēlētajās telpās Daugavpilī. Robežsargi spiesti strādāt ārkārtas režīmā un rīkoties radoši, meklējot pajumti robežas pārkāpējiem. Tikmēr valdība drīzu risinājumu arvien pieaugošajai problēmai nesola.

Kopš gada sākuma notverts lielāks skaits nelegālo imigrantu kā pērn visa gada laikā. Pagājušajā gadā tika aizturēti 200 cilvēki, šogad jau gandrīz 240. Vairums no viņiem Vjetnamas pilsoņu.

Pēc notveršanas viņi nonāk aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī. Tas kļuvis krietni par šauru. Jau kopš pavasara centrs ir pārpildīts un ne viena no 85 vietām nav brīva. Turklāt, kā stāsta robežsardzē, tās paredzētas ne vien nelegālo imigrantu, bet arī patvēruma meklētāju izmitināšanai.

Robežsardze spiesta rīkoties radoši, lai izmitinātu nelegālos imigrantus. Viņiem atvēlēts viens no trim stāviem Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Daugavpilī. Tur maksimāli ir vieta 40 cilvēkiem. Tomēr robežsardze pārliecinājusies, ja izolatorā izmitināto skaits pārsniedz 20, rodas problēmas.

Robežsardze no Iekšlietu ministrijas gaida reālu rīcību, bet tā vietā vismaz pagaidām nesaņem neko vairāk kā vien uzslavu par atrasto ārkārtas risinājumu, nelegālos imigrantus izmitinot policijas izolatorā.

Robežsardze uzskata, ka labākais risinājums ir ierīkot jaunu ārzemnieku izmitināšanas centru Rīgā, kur būtu vieta vismaz 150 cilvēkiem.

Jau 2013. gadā valdība nolēma, ka šeit Čiekurkalnā jāceļ jauns ārzemnieku izmitināšanas centrs, taču process ir krietni ieildzis, jo turpinās sarunas ar privātīpašniekiem par zemes atsavināšanu valsts vajadzībām. Tāpēc nākamā gada budžetā nauda jaunajam izmitināšanas centram netiek prasīta un par prioritāti izvirzīta algu palielināšana.

Tikmēr robežsargiem jāturpina strādāt ārkārtas režīmā, cīnoties ar nelegālo imigrantu pieplūdumu.