Neļausim puisēnam ciest – dosim iespēju paēst, augt un veseļoties!

0 Komentāru
Neļausim puisēnam ciest – dosim iespēju paēst, augt un veseļoties!
FOTO: Labdaris.lv

Mazais Dmitrijs Ukins slimo ar Pompes slimību. Tā ir ļoti reta ģenētiska saslimšana – kad puisītis piedzima, viņš bija vienīgais bērniņš ar šo slimību Baltijas valstīs.

”Valsts apmaksā zēna ārstēšanu, bet ar to ir par maz, lai viņš augtu stiprs un varētu attīstīties. Dmitrijs fiziski nespēj apēst tik daudz, cik puisēnam būtu nepieciešams. Ir vajadzīga specializēta pārtika, ko valsts nekompensē, bet māmiņa nevar atļauties nopirkt,” vēsta labdarības organizācija Labdaris.lv.

Ziedojot septiņus eiro, jūs dosiet iespēju puisēnam būt paēdušam vienu dienu!

Ziedot puisēnam ir iespējams šeit.

Palīdzēt puisēnam var ikvienas bankas klients, izmantojot savu maksājumu karti. Tāpat viņam var ziedot, izmantojot citas maksājumu sistēmas. Atcerieties norādīt, ka maksājuma mērķis ir Veselības fonds: Dmitrijs Ukins.

”Ziedojums, kas veikts portālā, būs redzams uzreiz, ļaujot sekot līdzi tam, cik liela summa puisēnam vēl ir vajadzīga. Tāpat jums būs pieejama detalizēta atskaite par līdzekļu izlietojumu,” vēsta labdarības fonds.

“Viņš visu laiku pavada kopā ar savām māsām. Kad viņi ir kopā, es zinu, ka viss ir kārtībā. Ļoti grūti ir tad, kad Dima no māsām kaut vai uz dienu ir jāved projām. Nervozē un pārdzīvo visi trīs,” par vidējā bērniņa attiecībām ar māsām stāsta viņa māmiņa Inese. Māsām zēna slimība sagādā ne mazākus pārdzīvojumus, kā pašam Dmitrijam, jo ik pēc divām nedēļām viņš dodas uz Rīgu, lai saņemtu ārstēšanas kursu.

Katru reizi, kad zēns ir slimnīcā, viņš vairākas stundas ir pieslēgts pie sistēmas. Pirmo reizi šo procedūru Dimam veica astoņu mēnešu vecumā. Tā ilga septiņas stundas. Puika bija ļoti pacietīgs. “Viņš laikam saprata, ka tā ir viņa vienīgā iespēja saņemt nepieciešamās zāles, lai veseļotos,” stāsta Inese.

Viņa atklāj, ka tagad zēnam uz slimnīcu bieži brauc līdzi jaunākā māsiņa, kas viņu uzmundrina un atbalsta, kā arī vienkārši guļ blakus gultiņā, kad puisēns ir noguris un saskumis.

Dimam jau ir trīs gadi. Viņš ir vieglāks un mazāks nekā citi bērniņi viņa vecumā. Iemesls tam ir slimība. Tās dēļ zēnam ir pazemināts muskuļu tonuss. Skatoties, kā viņš rotaļājas ar māsām, varētu likties, ka viņam nekas nekait, bet tā nav. “Dimam ir problēmas ar ēšanu – viņš fiziski nevar apēst tik daudz, lai uzņemtu visas nepieciešamās uzturvielas un mikroelementus. Viņš nepieņemas svarā un neaug,” skaidro zēna māmiņa. Nu jau vairākus gadus medicīnas jautājumi, kas saistīti ar dēla veselību, ir viņas ikdiena.

Dmitrijam ir nepieciešama specializētā pārtika, ko valsts nekompensē. Tajā ļoti koncentrētā veidā ir viss zēnam vajadzīgais. Tas nozīmē – viņš var ēst mazāk, bet vienalga augt un attīstīties. Tā ir viņa vienīgā iespēja kļūt stiprākam. Dosim to viņam! Dmitrija mamma katru dienu gatavo biezenīšus, jo pārtiku zēns var uzņemt tikai sasmalcinātā veidā, bet vienalga viņš nespēj apēst pietiekami, tāpēc ir nepieciešami specializētie maisījumi. Puisēna mamma ļoti pārdzīvo, jo nevar atļauties tos nopirkt.

Pavisam ir nepieciešami 11797,68. Trīs bērnu māmiņai tā ir neiedomājama summa. Dmitrija tētis nesniedz nekādu atbalstu zēna veselības uzlabošanai. Viņš zēnu pameta, tiklīdz radās pirmās aizdomas, ka viņam būs problēmas ar veselību – tas bija, vēl pirms Dima bija piedzimis.

Foto

0 Komentāru