Nekorekta aukles attieksme var atstāt sekas bērnu psiholoģiskajam stāvoklim

Komentāri

Pērnās nedēļas beigās TV3 raidījums Bez Tabu rādija šokējošu sižetu, kurš sabiedrībā izsauca sašutuma vilni. Stāsts par aukli, kuras darbības slepus, ar videokameras palīdzību fiksēja kāda māmiņa. Nofilmētajā materiālā redzama brutāla izturēšanās pret zīdaini, kas liek uzdot jautājumu, cik droši ir uzticēt bērnu svešam cilvēkam?

Šobrīd ir zināms par diviem bērniem, kurus iepriekš minētā sieviete pieskatīja. Viens zīdaiņa vecumā, otrs gadu un divus mēnešus vecs. Raidījums Bez Tabu skaidroja, vai piedzīvotais var atstāt sekas bērnu psiholoģiskajam stāvoklim?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecāki bērnu aukles parasti meklē divējādi, viens no variantiem ir meklēt bērnu oficiālo pieskatītāju, Izglītības kvalitātes un valsts dienesta mājaslapā, otra iespēja taujāt paziņām, kuri pēc pieredzes var ieteikt cilvēku, kuram uzticēties.

”Es tiešām gribētu ieteikt vecākiem jebkurā gadījumā, ja rodas kaut mazākās aizdomas par to, ka aukle nepilda savus pienākumus pietiekami labi, nemaz nerunājot par vardarbības gadījumiem – nekavējoties ziņot tiesībsargājošām instancēm,” norāda Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Ilze Juhņēviča.

”Vecākiem ir dažādas sūdzības, lielākoties saskaramies ar nereģistrētiem pakalpojumu sniedzējiem, ka netiek noslēgti līgumi ar vecākiem, protams, kamēr nav radušās domstarpības, vecāki nesūdzas,” norāda Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

Kopš pērnā gada sākuma par bērnu pieskatītājiem bērnu tiesību inspekcijā saņemtas septiņas sūdzības.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Lasi vēl