Nekaunīgi šoferi, braucot pa gājēju ceļu, Rīgā apdraud skolēnu drošību

Komentāri
Nekaunīgi šoferi, braucot pa gājēju ceļu, Rīgā apdraud skolēnu drošību
FOTO: Valsts policija

Vakar Valsts policija saņēma iedzīvotāju sūdzības, ka jau pirmajās skolas dienās ceļā uz Rīgas Angļu ģimnāziju vairāki šoferi, nogriežoties no Kārļa Ulmaņa gatves uz Īves ielu, demonstrējuši klaju necieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem. Ignorējot ceļu satiksmes noteikumus, autovadītāji braukuši cauri posmam, kas paredzēts tikai gājējiem un velosipēdistiem.

Policisti, reaģējot uz saņemto informāciju, devās uz norādīto vietu un konstatēja vairākus šoferus, kuri skolēniem rādījuši negatīvu piemēru. Par uzstādītās ceļa zīmes neievērošanu tika izrakstīti četri administratīvie pārkāpuma protokoli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neņemot vērā to, ka ceļazīme ”iebraukt aizliegts” uzstādīta, lai rūpētos par kājāmgājēju (tostarp skolēnu, kuri pa šo ceļu dodas uz skolu) drošību, vairāki šoferi pauda sašutumu par zīmes nepieciešamību un izteica vēlmi to noņemt.

Taču aina, kas šodien pavērās Mārupītē pie minētā ceļa, liecina, ka kāda neapmierināta persona pašrocīgi noņēmusi zīmes, turklāt vienu no tām demonstratīvi iemetusi Mārupītē. Šodien pa šo ceļu nu jau brauc katrs, kurš vēlas, jo zīmes nav redzamas.

Zīmīgi, ka, izmantojot gājējiem paredzēto ceļu, automašīnu vadītāji būtiski nesamazina sava ceļa garumu, vien ”nogriež” nelielu līkumu. Šāda rīcība nav attaisnojama.

Cienījamie autovadītāji, ir būtiski saprast, ka satiksmes drošība ir katra satiksmes dalībnieka atbildība. Ikkatram no mums un visiem kopā ir jārūpējas par to, lai netiktu apdraudēti citi satiksmes dalībnieki, īpaši mazāk aizsargātie gājēji un velosipēdisti. Tādēļ aicinām jūs sniegt priekšzīmīgu piemēru saviem bērniem un pārējiem satiksmes dalībniekiem, ievērojot braukšanas noteikumus.

Lasi vēl