ZZS grib, lai Latvijai bēgļu uzņemšanu Eiropa uzliek ar direktīvu

2 komentāri

Līdz trešdienai Zaļo un zemnieku savienība bēgļu jautājumā pretestību neizrādīja. Tā bija piekritusi 250 patvēruma meklētāju uzņemšanai. No saviem iebildumiem pamazām atkāpšanās ceļus meklēja arī Nacionālā apvienība. Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas paziņojums par valdības iespējamu sagrūšanu bēgļu dēļ Nacionālās apvienības ministriem un Saeimas amatpersonām bija signāls, ka nākamo valdību var veidot arī bez viņiem.

Nedēļas vidū par bēgļiem sāka runāt Ventspils mērs Aivars Lembergs, un viss strauji mainījās. Mērs bēgļu problēmās vainoja ASV. Lai Amerika bēgļu problēmas arī risina, pauda Lembergs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aivars Lembergs partijas Latvija un Ventspilij priekšsēdētājs:

Pašvaldības nevienu bēgli uzņemt principā nevar. Kas te mēs viņiem dosim vīzu, kas mums ir savs režīms kaut kāds, mums ir kaut kāda Latvijas ārējā robeža? Kas mums ir savas pases? Mums ir migrācijas dienests? Kas viņi slimi ir palikuši tie rīdzinieki?

Trešdien ZZS frakcijā nolēma, ka nostāja būs cieta – ne vairāk par 250 bēgļiem. Un – vai tur valdība ir vai nav, tas nav no svara. Pēc šāda notikumu pavērsiena arī Nacionālajai apvienībai atgriezās apņēmība.

Bēgļu uzņemšanas pretinieki Zaļajos zemniekos un Nacionālajā apvienībā ļoti labi zina, kas jādara Briselei – jāslēdz ciet Dienvidu robežas, jāšķiro bēgļi labāk un arī jāiznīcina bēgļu transports. Ir arī priekšlikums uzdot ārlietu ministram Rinkēvičam uz karstām pēdām sarunāt ar Argentīnu un Čīli, lai tās bēgļus uzņem pie sevis. Latvijā nē.

Kāds politiķus no Nacionālās apvienības aiz slēgtām durvīm minējis, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā labējās partijas nedrīkst zaudēt popularitāti, un tas notiktu, ja tās piekāptos Junkera priekšlikumam uzņemt Latvijā papildu 500 bēgļus. Tas, ka Lietuvā un Igaunijā nepopulārais lēmums ir akceptēts un ka Latvijā bēgļu dēļ var sagrūt valdība, ZZS un Nacionālajai apvienībai nav arguments.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl