Pēc tā saucamā ”NEO skandāla”, kad, izmantojot caurumu Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) datoru sistēmā, noplūda liels apjoms uzņēmumu datu, VID centies nepilnības novērst. Tomēr izrādās nav jābūt ar īpašām prasmēm apveltītam datorlietu pārzinātājam, lai joprojām varētu nozagt informāciju no VID.

Atpakaļ uz rakstu

12 komentāri

 • Kārlis

  Kārlis

  Nevajag viltot parakstus. Zinu dažu labu uzņēmēju, kuram ir pietiekoši "labi gali" VIDā, un kurš šīs pvn atskaites par jebkuru viņam interesējošu uzņēmumu var dabūt jebkurā brīdī.
 • Nekā Personīga

  Nekā Personīga

  VID ievieš pastiprinātus drošības pasākumus piekļūšanai uzņēmumu datiem EDS
  Rīga, 10.apr., LETA. Saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, kad kāda persona viltojusi astoņu firmu valdes locekļu parakstus, lai piekļūtu uzņēmumu datiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no šodienas, 10.aprīļa, ir ieviesis pastiprinātus drošības pasākumus, aģentūru LETA informēja VID.
  Turpmāk, lai iegūtu uzņēmuma elektroniskās deklarēšanās sistēmas (EDS) tiesības, VID EDS sistēmā nosūtīs lūgumu uzņēmuma amatpersonai apstiprināt šīs tiesības. Izņēmums būs gadījums, ja klātienē ieradīsies uzņēmuma amatpersona, kas drīkst vienpersoniski pārstāvēt uzņēmumu.
  Jaunas EDS lietotāju tiesības netiks piešķirtas līdz brīdim, kamēr uzņēmuma amatpersona nebūs EDS tās akceptējusi.
  Lai pilnībā izvairītos no šādiem noziedzīgiem nodarījumiem, VID aicina likumdošanā iestrādāt konkrētus juridiskus risinājums. Pirmkārt, juridisku personu saziņai ar valsti ir jānosaka par pienākumu izmantot elektronisko vidi (kā EDS) vai parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu. Otrkārt, vēršoties iestādē klātienē ar dokumentiem papīra formā, to atļaut iesniegt vienīgi uzņēmuma amatpersonai.
  Tā kā minētā situācija iespējama ne tikai VID, bet arī citās valsts iestādēs, tad risinājums ir jāmeklē visām valsts pārvaldes iestādēm kopīgi, vienlaikus rodot izmaiņas, kas vismazāk ierobežos privātpersonu intereses saziņā ar valsti, norādīja VID.
 • Nekā Personīga
 • Tors

  Tors

  Vai tad VID darbiniekiem nav ar iesniegumu jāprasa arī kādas pilnvaras vai prokūras dokumenti? Tas ir pilnīgs lohatrons nevis valsts pārvalde.
 • Gatis Gailitis

  Gatis Gailitis

  Tur strādā vairāk cilvēku nekā nepieciešams. Igauņiem tā nav.
 • ??

  ??

  Ja kāda iestāde nevar garantēt informācijas drošību, tā nedrīkst prasīt, lai viņiem šāda informācija tiktu iesniegta. Vai VID nepietiek ar to, ka nodokļi tiek nomaksāti, kādi vēl dokumenti viņiem vajadzīgi? Kādas atskaites, kādi klienti, kādi piegādātāji??? Kāda VID daļa gar maniem piegādātājiem un klientiem???
 • ddd

  ddd

  Tele2 varētu pakomentēt par savu klientu ..., bet gan jau ka tas ir priekšapmaksas numurs no kā ir slēdzies pie EDS .....
 • !

  !

  Izskatās, ka Aleksandrs Antonovs iepriekš ir sodīts, ja atmiņa neviļ, tad pases, un personas kodi ar ciparu kombināciju -130.. pagājušajā gadsimtā tika piešķirti ieslodzījuma vietās.
 • Andris Lismanis

  Andris Lismanis

  Vnk paši ir izveidojuši šo sistēmu,bet nezin kā tas darbojas-Latvijā praktiski tā viss darbojas-sākumā pieņemt kautkādu grozījumu un tad tikai domāt vai tas straadā!
 • Juris Kante

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!