6 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID), kura struktūrā ietilpst Finanšu policija un ir ievērojami resursi auditiem un juristiem, kas naski soda mazos uzņēmumus par sīkiem pārkāpumiem, izrādās bezpalīdzīgs Daugavpils dzirnavnieka maksātnespējas procesā, kur cīņa ir par miljoniem.

Rudenī notika bankrotējušā dzirnavnieka vērtīgākā īpašuma – graudu pirmsapstrādes kompleksa – izsole. Gribētāju bija daudz, un nopietni uzņēmumi solīja summas, kas ļautu VID saņemt divus miljonus. Tomēr nodokļu iekasētāju acu priekšā uzņēmīgi ļaudis izsoli izgāza un maksātnespējas administrators vērtīgo īpašumu atdos uzņēmumam Tukuma Straume par izsoles sākumcenu. Rezultātā – VID zaudēs vairāk nekā miljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavpils dzirnavnieks ir vienīgais graudu pirmapstrādes uzņēmums Dienvidlatgalē. Tas atrodas stratēģiski izdevīgā vietā – apkārtējo novadu zemniekiem tā ir vienīgais punkts, kur nodot izaudzēto labību.

Dzirnavnieku 2009. gadā smagi skāra krīze. 2014. gadā, nespējot atdot ap četru miljonu parādus, firma bankrotēja. Valsts ieņēmumu dienests nav saņēmis gandrīz divus miljonus nodokļu naudas.

Mistiski darījumi

Maksātnespējas administrators izpārdevis bankrotējušas firmas mantu. Vērtīgākais īpašums ir graudu pirmapstrādes komplekss. Tas ieķīlāts par labu diviem kreditoriem – akciju sabiedrībai Tukuma Straume un Valsts ieņēmumu dienestam. Pirmā ķīla ir firmai – 1,2 miljoni eiro. Ieņēmumu dienesta nodrošinātais prasījums ir 1,8 miljoni. Īpašums novērtēts par 1,9 miljoniem, un tāda arī ir izsoles sākumcena. Uz 14. oktobra izsoli pieteicās pieci pretendenti – arī labības biznesa smagsvari Latraps un Baltic agro.

Daugavpils dzirnavnieka izsole 14. oktobrī notika Valmierā. Tā izrādījās farss. Vairākkārt sevi pārsolot, uzvarēja firma Lat Export Holdings. Tomēr solītos vairāk nekā 5 miljonus viņi nesamaksāja.

Uzvarētājs Lat Export Holdings līdz šim nav nodarbojies ar graudu pārstrādi. Statūtos kā nodarbošanās minēta vairumtirdzniecība.

Valdes loceklis Sergejs Vojevoda skaidroja, ka solīto nav samaksājis, jo viņu piekrāpis biznesa partneris no Baltkrievijas, bet banka nav devusi kredītu. Tā esot biznesa neveiksme, jo zaudēta drošības nauda 200 tūkstoši eiro.

Tā kā īpašumu neiegādājās izsoles uzvarētājs, to var pirkt dalībnieks, kurš nosolīja otru lielāko summu. Tā ir zivsaimniecība Nagļi, kas solīja 5 miljonus eiro.

Nagļus izsolē pārstāvēja valdes priekšsēdētājs Gints Lazdiņš. Lazdiņš ir apsūdzēts kriminālprocesos par zemju izkrāpšanu sirmgalvjiem, kā arī krāpšanu lielā apmērā, kur cietušie ir mecenāti Ināra un Boriss Teterevi. Tagad viņš ir pievērsies zivsaimniecībai. Nagļos Lazdiņš ir mazākumakcionārs, taču cieši sadarbojas ar kontrolpaketes īpašniekiem. Arī Nagļi atteicās pirkt kompleksu par Lazdiņa uzsolītajiem pieciem miljoniem.

Zivsaimniecības Nagļi akciju kontrolpakete līdz 2014.gadam piederēja Daugavpils dzirnavniekam. Taču neilgi pirms maksātnespējas dzirnavnieka īpašnieki to par neticamu zemu cenu pārdeva ar pašiem saistītām firmām. Pērn par īpašnieci kļuva uzņēmēja Aldona Šluka. Viņa ir arī sabiedrības Tukuma straume padomē. Tukuma straume ir lielākais ieguvējs no izgāztās izsoles. Tā kā izsoles uzvarētāji nesamaksāja, administratore izlēma ražotni nodot nodrošinātajam kreditoram. Akciju sabiedrībai Tukuma straume.

Edgars Ruža, kooperatīva Latraps ģenerāldirektors, un vairāki citi kreditori uzskata, ka jārīko atkārtota izsole, jo graudu kompleksam ir nopietni gribētāji, kas kreditoriem ļautu atgūt vismaz par miljonu vairāk. Maksātnespējas administratore Ritenberga ir pārliecināta, ka tas nav iespējams un ir jāsamierinās ar esošo situāciju.

Foto

Rezultāts?

Valsts ieņēmumu dienests atzīst, ka tam maksātnespējas procesā nav iespēju panākt sev labvēlīgu rezultātu, lai gan ir redzams, ka īpašumu varētu pārdot par lielāku summu. Viss esot atkarīgs no administratora.

Lai gan izsoles dalībnieku uzvedība ir bijusi dīvaina, kā rezultātā izsole ir izgāzta un īpašums zem cenas nonāk sabiedrības Tukuma straume īpašumā, administratore neredz pamata vērsties policijā, lai lūgtu pārbaudīt, vai izsoles izgāšana nav sarunāta.

Nacionālās apvienības pārziņā esošā Tieslietu ministrija regulāri saņem pārmetumus par nesakārtoto maksātnespējas procesu. Caurumi likumā, kuru dēļ parasti cieš uzņēmēji, šoreiz ir pavērsušies pret valsti. Tomēr mazas ir cerības, ka šis pazaudētais nodokļu miljons liks labot likumus.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Neriidzinieks
  +2 +2 0

  Neriidzinieks

  Vienmēr bērnam konfekti atņemt būs vieglāk, kā bokserim, kas dod pretī. Netiek galā ar lielajiem, spīdzina mazos
 • mmmmm
 • ES
  0 0 0

  ES

  Jau brāļi Kaudzītes zināja, ka mazos zaglus liek cietumā, lielos- augstos amatos.Riebīgi, ka amatpersonas vaimanā par to, ka algas nevar salidzināt ar Eiropas algām.Labi, ka skolotāju, medmāsu un poliicijas darbinieku algas lidzinās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl