Veselības ministra Belēviča iniciatīva kritiski beigusies onkoloģijas pacientiem

Komentāri

Veselības ministrs Guntis Belēvičs šogad atstājis slimnīcas neziņā, cik tām būs valsts naudas. Šim ministra lēmumam tikpat radoši atbildēja Austrumu slimnīca, kuras paspārnē ir Latvijas Onkoloģijas centrs. Tas sadalīja iepriekšējā gada kvotu pa mēnešiem un izsludināja īso pieteikšanos. Lēmums vēža slimniekos izraisīja paniku, un tie saskrēja Onkoloģijas centrā bailēs, ka netiks pie dzīvībai vajadzīgajiem izmeklējumiem.

Šogad Belēvičs izlēma, ka jāpiespiež slimnīcas izmeklēt vairāk pacientu esošo kvotu ietvaros. Redzot, ka pie privātajiem veselības pakalpojumu sniedzējiem nokļūst vairāk pacientu un ka vairākas publiskās veselības iestādes neizpilda valsts kvotas, ministrs secināja, – notiek ļaunprātīga pacientu novirzīšana. Tādēļ apturēja līgumu slēgšanu ar slimnīcām par valsts naudas piešķiršanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēki tika padarīti par ķīlniekiem Belēviča un slimnīcas attiecību kārtošanā. Onkoloģijas centra vadītājs atzīst, ka tā bija kļūda. Bet nu kas izdarīts, izdarīts, tagad nākamais cilvēku pieplūdums gaidāms 21. martā.

Taču tagad situācija ir šāda – kvotu problēmu Onkoloģijas centrs risina radoši, un tos pacientus, kuriem izmeklējumus vajag ātrāk, vienkārši liek slimnīcā, lai gan īsti tam nepieciešamības nav. Viņus neārstē, bet tikai izmeklē.

Guntis Belēvičs ir ministrs no 2014. gada novembra, kad apstiprināja Laimdotas Straujumas valdību. Viņa uzstādījums, ienākot valdībā, bija reformas. Kā pirmo politiķis reformēt pieteica sfēru, kur līdz šim bija pats saimniekojis – farmāciju. Starptautiskās rekomendācijas šādas reformas Latvijai neprasīja un trūkst ziņu, vai reforma ir noslēgusies ar zāļu cenu samazināšanos. Toties KNAB šīs reformas dēļ Belēviču ir saucis pie atbildības par interešu konfliktu, jo par reformas konsultantu viņš pieaicināja savu dēlu, kuram, aizejot politikā, bija uzticējis biznesu.

Līdztekus Belēvičs ieviesa sabiedrībā populāru, bet veselības sistēmai kritisku iniciatīvu, samazināja pacientu līdzmaksājumus slimnīcās. No 13,5 līdz 10 eiro par gultas dienu un no 42 līdz 31 eiro par operāciju. Veselības budžetā palika vēl mazāk naudas.

Foto:

Skaties video!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl