Pēc varas saglabāšanas Rīgā mērs Nils Ušakovs sacīja, ka viņa uzvara galvaspilsētā faktiski leģitimizē nostāju divvalodības jautājumā un ka “Saskaņai” politiskajā dienaskārtībā krievu valoda kā otra valsts valoda Latvijā nav mainījusies. Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā “Nekā personīga” apliecināja, – neatkarīgi no tā, ko domā Ušakovs, latviešu valoda ir un paliks vienīgā valoda valstī.

Atpakaļ uz rakstu

76 komentāri

 • Anna S.

  Anna S.

  Es brīnos par mūsu tautu. Kad Jūs visi aizbraucat uz ārzemēm strādāt ,vai dzīvot ,vai tad tur arī Jums piespiedu kārtā liedz runāt savā valodā????? Kad Jūs gājāt pa ielu vai veikalā - vai Jūs kaut reizi dzirdējāt tieši uz jums adresētu frāzi : " Ak šis pretīgais Latvietis, lai brauc prom uz savu Latviju un tur runā pa latviski. "
  Nē mani mīļie tādas attieksmes nebija un nebūs ... Tāda valodas diskriminācijas kā Latvijā nav nevienā citā valstī. Tad kad es aizbraucu uz ārzemēm un pasaku, ka brīvi pārvaldu divas valodas un viena no tām ir krievu valoda. Cilvēkiem tas ir liels izbīns , jo priekš viņiem krievu valoda ir tā pat kā Ķīniešu. Ļoti grūti iemācīties un par izrunāšana es jau vispār klusēšu. Citās valstīs mūsu ,un mūsu bērnus apbrīno to,ka mēs jau no bērnības varam runāt divās valodās. Un mums tas nesagādā NEKĀDU problēmu. Ak Dievs jūs esat tādi muļķi goda vārds. Mēs esam viena valsts ar 2 valodām. Kur tad vēl ir tā ka pie mums ??? :) Mums tieši otrādāk ir jāturas kopā kā viena liela stipra valsts. Lai visa pasaule redz , ka mūs nekas nevar salauzt, jo mums ir Vienotība.
  Un tagad,ja visi krieviski runājošie izbrauks uz Krieviju kā Jūs to vēlaties ... Padomājiet Kas tad te Latvijā paliks ko ????? Kas maksās nodokļus???
  Hallooo... tauta attopieties un sāciet beidzot dzīvot bez naida ... Mierā un saticībā. Un tad arī slimības pazudīs ... Jo dusmas un stress jums liek nevajadzīgi slimot. Padomājiet un paskaties uz mums no malas ... Kā tas viss izskatās....
 • Vl Adimir

  Vl Adimir

  Piekrītu! Cienīsim viens otru un pāriesim no vienas valodas uz otro bez problēmām :)
 • Kristine Baltmane

  Kristine Baltmane

  VI Adimir, valodas ir jāmācās, tā ir bagātība, bet, tāpat kā es esmu iemācījusies krievu valodu, tā krievvalodīgie var iemācīties latviešu. Un tas ir tikai vēlmes un Jūsu minētās cieņas jautājums!
 • Karīna Vilsone

  Karīna Vilsone

  Nu ja būs krievu valoda kā otra valoda, tad es ar visu ģimeni tiešām braukšu prom.
 • Александр Фёдоров
 • Arturs Cebotarjovs

  Arturs Cebotarjovs

  Okey, valoda valodai... Pēdējos gadus tik redzu pārspīlētu nacionālismu no latviešu puses. Padomājiet nedaudz par Latvijas ekonomiku, bez Krievijas mēs tā arī sēdēsim Eiropas kredītos un dejosim pēc viņu stabules. Mazliet jāredz ir arī izdevīgums nevis sevis nostādīts princips.
 • milda

  milda

  Oi, pirmie divi gadi jaunais lexus izmaksaja ~98 000eur īre, cik nākošie divi gadi, koē
 • Lauris Vītols
 • Alexey Vasiljevs

  Alexey Vasiljevs

  Смех да и только. Знаете разницу между Латышем и латышем?
  Латышу как нормальному человеку пофигу на каком языке общаться с человеком, если они уважают друг друга.
  латышу тошно даже от себя. И из-за таких страна катится в жопу, а точнее глубже и глубже.
  Вы подумайте сами. Раньше никто не делил на национальность. Был народ. И люди которые себя уважают так же считают и сейчас.
  А вы ноете. Да похрену мне кто у власти. Латыш, Русский или Еврей. Я хочу чтобы в нашей стране жилось нам хорошо. Чтобы было будущее.
  А сейчас из таких как вы сделали шавку, которая тявкаят, а повода вам ненадо.
  • Karīna Vilsone
  • Alexey Vasiljevs

   Alexey Vasiljevs

   Легко, но должно быть стыдно не владеть языком, за который миллионы на обучение тратят. А здесь такая возможность выучить бесплатно.
   У меня нет проблем с латышским языком, как и с другими. И я горжусь этим
  • Karīna Vilsone

   Karīna Vilsone

   Es gribetu neko ņesaprast, bet no bērnības zinu abas vaļodas. Atšķirībā no krieviem, kas šeit dzimuši.
  • Alexey Vasiljevs
  • Alise Ahlander
  • Alexey Vasiljevs
 • Janka

  Janka

  Te ir Latvija nevis Krievija!
  Gribiet uzstādīt noteikumus,brauciet uz krieviju-durvis vałā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!