VARAM: Rīgas domes 96 000 darba stundu pirkums ir pretējs Iepirkumu likuma garam, taču apturēt to nevar

Raidījums “Nekā personīga” jau stāstīja, ka Rīgas dome izvairījusies no konkursa rīkošanas par grāmatvedības programmu. Elektroniskajā iepirkumu sistēmā tā bez konkursa nopirkusi gandrīz 100 000 stundu programmētāju darba, kas maksā miljonus.

Atpakaļ uz rakstu

2 komentāri

 • Andris Latvers

  Andris Latvers

  Piekrītu Valtera Berga viedoklim.
  V.Bergs: "⭕ Nepiekrītu VARAM viedoklim, par to, ka nav iespējams apturēt Rīgas domes noslēgto līgumu 🗞, par 96 000 darba stundu pakalpojuma iepirkumu, kas no nodokļu maksātāju naudas izmaksās 💰 EUR 11 000 000,00 (vienpadsmit miljoni euro)
  ⚖ Civillikuma 1415.pants, nosaka, ka neatļauta un nepieklājīga darbība, kuras mērķis ir pretējs reliģijai, likumiem vai labiem tikumiem, vai kura vērsta uz to, lai apietu likumu, nevar būt par tiesiska darījuma priekšmetu; tāds darījums nav spēkā.
  👉 Aizliegumi, kuru neievērošana var radīt darījuma spēkā neesamību pēc CL 1415.panta, pārsvarā izriet no speciālajām tiesību normām. Savukārt gadījumi, kad darījumi tiek vērtēti kā pretēji reliģijai, likumiem, labiem tikumiem vai kas vērsta uz likumu apiešanu, tiek precizēti caur konkrētu tiesu praksi, judikatūras un tiesību doktrīnas atziņām. CL 1415.pants ietver 4 prettiesisko darījumu grupas: 1) likumam pretēji, 2) labiem tikumiem pretēji , 3) reliģijai pretēji (kritērijs, kas mūsdienās faktiski netiek pielietots), un 4) uz likuma apiešanu vērsti darījumi.
  👉 Uz likuma apiešanu vērsti darījumi ir tādi darījumi, kas nav tiešā pretrunā ar likumā noteiktajiem aizliegumiem, bet ir vērsti uz likuma prasībām neatbilstoša rezultāta sasniegšanu ārēji likumīgā ceļā. Turklāt svarīgi ir nevis darījuma dalībnieku subjektīvie motīvi, bet gan tas, ka darījuma rezultātā ir objektīvi pretējs apietās likuma normas mērķim un jēgai (Kaspars Balodis „Ievads civiltiesībās”, Rīga: Zvaigzne ABC, 2007, 219.lpp.)
  ⚖ Civillikuma 1592.pants nosaka, ka neviens līgums, kas veicina kaut ko pretlikumīgu, netikumīgu vai negodīgu, nesaista. Ja viena puse ar viltu ir piedabūta noslēgt tādu līgumu, tad viņai ir tiesība prasīt zaudējumu atlīdzību.
  👉 Pamatojoties uz minētajām tiesību normām, ir iespējams, apturēt dotā līguma darbību."
 • Anonīmais pircējs

  Anonīmais pircējs

  Hmmm... no kuriem septiņiem piegādātājiem var nopirkt to Acto ERP? Caur google atradu vienu lapu nīderlandiešu valodā. Tiešām ko tādu pārdod valsts iepirkumu sistēmā?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!