1 komentārs

Kopš pagājušās vasaras Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētājs ir Aigars Kalvītis. Viņš savulaik bijis ne tikai premjers, bet arī ekonomikas ministrs, kurš tieši atbildēja par energopolitiku Latvijā.

Līdz ar Kalvīti Latvijas Gāzē nobāzējās vairāki viņa līdzgaitnieki – skandalozais padomnieks drošības jautājumos Raimonds Lazdiņš. Bijušais ministrs Vinets Veldre.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Gāzes sporta kompleksu vada agrākais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume. Laikā, kad Latvijas Gāze draud tiesāties ar valsti, aktīvi ierakumu puses sākuši mainīt cilvēki, kuri līdz šim strādājuši valsts labā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulatoru pametis Jānis Eisaks, kurš iepriekš iestādē atbildēja par gāzes jautājumiem. Kā apgalvo topošais regulatora vadītājs, jau pirms galvenā gāzes speciālista aiziešanas bija šaubas par viņa lojalitāti.

Jāņa Eisaka zināšanas attiecībā uz gāzes jautājumiem regulatorā bija vislielākās un vispadziļinātākās. Viņš vairāk nekā 10 gadus bija Gāzes nodaļas vadītājs. Līdz ar to no zināšanu viedokļa tas ir pietiekami liels zaudējums. Ja jautājums ir par lojalitāti, tad pēdējā gadā, jo īpaši runājot par dabasgāzes lietošanas noteikumiem, diskusijas tieši ar Gāzes nodaļas vadītāju šajos jautājumos bija ļoti smagas un bija ļoti grūti panākt likumam atbilstošu risinājumu.

 

Bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, galvenā valsts ierēdne, kura valdībā sēdēja līdzās premjeriem un ministriem, ar pieeju slepenajiem dokumentiem.

Kad Satversmes aizsardzības birojs viņai pielaidi valsts noslēpumam vairs nedeva, viņa amatu atstāja, un nu sniedz juridiskos padomus Latvijas Gāzei.

Darbu Valsts kancelejā pagājušā gada beigās atstājis arī agrākais Dreimanes sabiedrotais – par drošību atbildīgais Andris Lācis.

Pēdējo mēnešu laikā no Valsts kancelejas aizgājuši vēl vairāki darbinieki. Vai arī viņi nonākuši Latvijas Gāzē, kancelejas direktoram drošu ziņu nav. Uzņēmums Nekā Personīga neatklāj, kuri valsts puses darbinieki nu strādā pie viņiem. Valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis gan netieši apstiprina, ka no Valsts kancelejas atnākuši ”vairāki cilvēki”.

Foto:

Tieslietu ministrijas Civiltiesību departaments ir tā vieta, kur citu ministriju ierēdņi sūta topošos likumus un grozījumus saskaņošanai un izvērtēšanai. Te tapuši arī vairāki būtiski dokumenti par gāzes tirgus regulējumiem.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece apstiprina – divas šīs nodaļas juristes Silvija Pole un Sanita Pieķe, kuras tieši strādājušas pie gāzes jautājuma, aizgājušas strādāt uz Latvijas Gāzi”=.

Nekā Personīga neoficiāli zināms, ka pēdējo nedēļu laikā atlūgumus iesnieguši vēl divi darbinieki, kuri, iespējams, arī varētu pāriet uz gāzes kompāniju.

Par gāzes monopolista aktīviem lobijiem kļuvuši Valdības sociālie partneri – Latvijas darba devēju konfederācija un Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Viņi pret Latvijas Gāzes strauju sadalīšanu iestājās gan Saeimā, gan valdībā. Arī šonedēļ Zinātņu akadēmijā. Tur ekonomiste Raita Karnīte rīkoja zinātnisku diskusiju. Solīja objektīvu izvērtējumu.

Tomēr sanāksmes sausais atlikums ļoti līdzinājās tiem argumentiem, ko izmanto Latvijas Gāze: sašķidrinātā gāze ir dārga un neizdevīga, Latvijas Gāzes akcionāru līgums ir svēts un nepārkāpjams, kādam par visu šo nāksies samaksāt.

Valdībai bija otrdien jāskata grozījumi likumā par interešu konfliktiem, lai neļautu valsts amatpersonām noteiktu laiku pāriet pretējā pusē. Ministri to atlika, un būtiskie grozījumi būs jāskata Kučinska kabinetam.

Sabiedrisko pakalpojumu regulatora topošais vadītājs Rolands Irklis sola, ka prasīs algu pielikumu saviem darbiniekiem, lai mazinātu iespēju, ka uzraugāmie uzņēmumi vērtīgākos kadrus pārpērk. Irkļa plāns ir algas pielīdzināt vidējam atalgojumam, kādu saņem cilvēki regulatora uzraugāmajos uzņēmumos. Līdzīgs atalgojuma modelis labi darbojoties banku uzraugā FKTK.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Mārča
    0 0 0

    Mārča

    Protams, ka šiem pārbēdzējiem Kalvītis jau sen samaksājis, lai likumos tiktu iestrādāti punkti, par kuriem LG no valsts piedzīt miljonus... Varbūt kādreiz laiki mainīsies un tad vajadzēs ņemt pie dziesmas šos valsts izzadzējus

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl