2 komentāri

Austrumukrainā pasliktinās humānā situācija – uz Ukrainas varasiestāžu kontrolēto Slavjansku turpina plūst bēgļu straumes no separātistu teritorijām. Dzīve piefrontes joslā paliek nedrošāka, no Ukrainas austrumiem ziņo Nekā personīga žurnālists Ansis Pūpols.

Ukraiņu varasiestādes ievieš arvien jaunus ierobežojumus cilviliedzīvotājiem, bailēs no terorisma, tomēr tas rada milzīgu iedzīvotāju neapmierinātību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Slavjanskas psihiatriskā slimnīca bija bāze 500 terorisiem, kas bija ieņēmuši pilsētu. Viņu vadoņi – Givi, Motorola – nu ir amatos tā dēvētās Doņeckas Tautas republikas administrācijā. Tomēr teroristu sagādātās problēmas – sagrautās ēkas un pilsētas infrastruktūra palikuši Slavjanskas iedzīvotājiem. Tagad tā jāatjauno pašiem.

“Slavjanskas psihiatriskajā slimnīcā separātisti iepriekš bija izveidojuši savu nometni. Ukraiņu armija pirms kāda pusgada separātistus no slimnīcas padzina, taču ložu pēdas ir palikušas. Nekas netiek atjaunots, un nav arī vajadzības, jo dzīvojamo kvartālu apkārt nav, šis ir palicis tā kā tāds kara muzejs,” no Slavjanskas ziņo A. Pūpols.

Andrejs Krisins, organizācijas Slovjanskas atdzimšana vadītājs, stāsta, ka gadu pēc kaujām nav vēl atjaunotas civiliedzīvotāju mājas. Cilvēki baidās ieguldīt līdzekļus remontā, jo kara gadījumā, neviens viņiem atjaunošanu nekompensēs. Pilsēta savukārt gaida Eiropas naudu, rīkojot bezgalgaras īpašuma vērtēšanas un konkursa procedūras.

Tāpat pilsētā par vienu trešdaļu ir pieaudzis iedzīvotāju skaits. Cilvēki no separātistu teritorijām bēg uz mierīgo Slavjansku, lai pie radiem un draugiem dabūtu pajumti, bet no starptautiskajām palīdzības organizācijām – pārtiku.

“Īstenībā mēs gaidām, ka tie palīdzības veidi, ko piedāvā Eiropa un Eiropas Savienība, netiktu pārtraukti. Ir tādi momenti, kā jebkurā nelaimē – cilvēki pierod pie tās. Tā arī gadījumos, kad konflikts iet ilgstoši, tad jau emocionāli pierod pie tā,” stāsta Slavjanskas mērs Oļegs Zontovs.

Skaties video!

TOP komentāri

  • punduris
    +1 +1 0

    punduris

    cik ironiski-pashi ar teroristiem brashi gaaja ielaas pleesa ukrainju karogus,apmeetaaja ar akmenjiem ukrainju karaviirus....kad nekas nesanaaca tagad muuk...kur?uz Ukrainu!Kapeec ne uz rus?Un veel neapmierinaati...Ukrainiem gan neapskauzjama situaacija:(Lai viniem liela izturiiba!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl