2 komentāri

Austrumukrainā pasliktinās humānā situācija – uz Ukrainas varasiestāžu kontrolēto Slavjansku turpina plūst bēgļu straumes no separātistu teritorijām. Dzīve piefrontes joslā paliek nedrošāka, no Ukrainas austrumiem ziņo Nekā personīga žurnālists Ansis Pūpols.

Ukraiņu varasiestādes ievieš arvien jaunus ierobežojumus cilviliedzīvotājiem, bailēs no terorisma, tomēr tas rada milzīgu iedzīvotāju neapmierinātību.

Piemēram, Slavjanskas psihiatriskā slimnīca bija bāze 500 terorisiem, kas bija ieņēmuši pilsētu. Viņu vadoņi – Givi, Motorola – nu ir amatos tā dēvētās Doņeckas Tautas republikas administrācijā. Tomēr teroristu sagādātās problēmas – sagrautās ēkas un pilsētas infrastruktūra palikuši Slavjanskas iedzīvotājiem. Tagad tā jāatjauno pašiem.

“Slavjanskas psihiatriskajā slimnīcā separātisti iepriekš bija izveidojuši savu nometni. Ukraiņu armija pirms kāda pusgada separātistus no slimnīcas padzina, taču ložu pēdas ir palikušas. Nekas netiek atjaunots, un nav arī vajadzības, jo dzīvojamo kvartālu apkārt nav, šis ir palicis tā kā tāds kara muzejs,” no Slavjanskas ziņo A. Pūpols.

Andrejs Krisins, organizācijas Slovjanskas atdzimšana vadītājs, stāsta, ka gadu pēc kaujām nav vēl atjaunotas civiliedzīvotāju mājas. Cilvēki baidās ieguldīt līdzekļus remontā, jo kara gadījumā, neviens viņiem atjaunošanu nekompensēs. Pilsēta savukārt gaida Eiropas naudu, rīkojot bezgalgaras īpašuma vērtēšanas un konkursa procedūras.

Tāpat pilsētā par vienu trešdaļu ir pieaudzis iedzīvotāju skaits. Cilvēki no separātistu teritorijām bēg uz mierīgo Slavjansku, lai pie radiem un draugiem dabūtu pajumti, bet no starptautiskajām palīdzības organizācijām – pārtiku.

“Īstenībā mēs gaidām, ka tie palīdzības veidi, ko piedāvā Eiropa un Eiropas Savienība, netiktu pārtraukti. Ir tādi momenti, kā jebkurā nelaimē – cilvēki pierod pie tās. Tā arī gadījumos, kad konflikts iet ilgstoši, tad jau emocionāli pierod pie tā,” stāsta Slavjanskas mērs Oļegs Zontovs.

Skaties video!

TOP komentāri

  • punduris
    +1 +1 0

    punduris

    cik ironiski-pashi ar teroristiem brashi gaaja ielaas pleesa ukrainju karogus,apmeetaaja ar akmenjiem ukrainju karaviirus....kad nekas nesanaaca tagad muuk...kur?uz Ukrainu!Kapeec ne uz rus?Un veel neapmierinaati...Ukrainiem gan neapskauzjama situaacija:(Lai viniem liela izturiiba!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl