3 komentāri

Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs ticis pie ekskluzīvas automašīnas. Nekā personīga žurnālists deputātu sastapa ceļā uz saviem īpašumiem Latgalē ar šā gada izlaiduma Range Rover. Tā vērtība pārsniedz 100 000 eiro.

Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs pērn nopelnījis 29 000 eiro. Viņa vienīgie ienākumi bija Saeimas deputāta alga. Urbanovičs atzinās, ka automašīna viņam nepieder. To nopirkusi sabiedriska organizācija Baltijas forums.

Saeimas deputātam Jānim Urbanovičam acīmredzami patīk braukt ar Range Rover. Pēdējos gadus Nekā personīga deputātu novērojis, novietojot dažādus šīs markas braucamos pie Saeimas. Tomēr Range Rover Urbanovičam nepieder. Tie reģistrēti uz sabiedriskās organizācijas Baltijas forums vārda. Urbanovičs ir šīs organizācijas dibinātājs, valdes loceklis un prezidents. Šogad CSDD reģistrā uz biedrības vārda parādījies jauns Range Rover. Tirgotāju informācija liecina, ka tā vērtība varētu būt 130 000 eiro.

Jānis Urbanovičs: Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs: Labdien, Urbanoviča kungs! Nekā personīga: Skatos, ka jums ir jauna automašīna.
Jānis Urbanovičs: Tā nav manējā.
Nekā personīga: Tā ir Baltijas foruma mašīna?
Jānis Urbanovičs: Mhm.
Nekā personīga: Cik viņa apmēram varētu maksāt? Nezināt, neesat kursā?
Jānis Urbanovičs: Nojaušu apmēram. Viņa ir līzingā.
Nekā personīga: Pāri par simts tūkstoši varētu būt, ne?
Jānis Urbanovičs: Nav.
Nekā personīga: Nav, ja?
Jānis Urbanovičs: Nē. Kādreiz izlīdzos.
Nekā personīga: Ko kādreiz?
Jānis Urbanovičs: Kādreiz izlīdzos arī ar šo mašīnu. Savas man pagaidām nav.

Foto: LETA

Foto: LETA

Biedrības Baltijas forums pēdējais gada pārskats liecina, ka tā ienākumi ir 150 000 eiro. Izdevumi nedaudz virs 100 000. Gandrīz visu izdevumu daļu veido konferences Baltijas forums sarīkošana.

Ik gadus notiek konference Baltijas forums, kurā uzstājas Krievijas viedokļu līderi un Krievijas valsts amatpersonas. Ik gadus šo konferenci rīko Saskaņas politiķis Jānis Urbanovičs. Un, lai kas notiktu Ukrainā, ik gadus to finansē valsts uzņēmums Latvijas Dzelzceļš.

Latvijas Dzelzceļa valdes loceklis Aivars Strakšas: Šī ir tā naudas plūsma, ko mēs iegūstam, tā ir tā peļņa, ko mēs varam iegūt, un 90% kravas mums ir tranzītkravas. Tā kā mums par šīm kravām ir jācīnās, kaut kādas dialoga platformas ir vajadzīgas, un šī jau nav vienīgā.
Nekā personīga: Kāda ir jēga no ieguldījumiem Baltijas foruma konferencē, kur runā par politiku?
Aivars Strakšas: Nu tur jau runā ne tikai par politiku. Un jautājums nākamais – labāk jau runāt par politiku, nekā veidot kaut kādus konfliktus.

Latvijas Dzelzceļa pārskaitījums ar uzviju nosedz Baltijas foruma rīkošanas izmaksas. 2014. gada biedrības pārskats liecina, ka tās bijušas 85 000 eiro. Par reklāmas izvietošanu tajā LDz Cargo samaksājis 100 000 eiro. Vēl 50 000 Urbanoviča biedrībai izdevies piesaistīt no citiem avotiem.

Urbanovičam ir talants panākt valsts finanšu atbalstu savam pasākumam neatkarīgi no tā, kura partija Satiksmes ministrijā ir pie varas. 2010. gadā, kad ministrs bija tēvzemietis Kaspars Gerhards, Urbanovičs vienlaikus ar Baltijas forumu noorganizēja arī partijas Saskaņas centrs konferenci.

Nekā personīga: Šoreiz bija tā, ka reizē tika rīkots arī Saskaņas pasākums un tie notika vienās telpās. Vai nevarētu būt tā, ka dzelzceļa nauda tika tērēta arī tam?
Jānis Urbanovičs, biedrības Baltijas forums prezidents (SC) 2010. gada maijā: Nē, bažas nav, jo tur gan nav taisnība, ka tas ir vienās telpās. Tas bija vienā laikā, bet telpās blakus vienā viesnīcas kompleksā. Telpas bija citas, koridors bija viens.

 

Nekā personīga: Bet, vai jums nav bažas, ka daļa šīs naudas aiziet Saskaņas centra pasākumam, kas notika turpat?
Kaspars Gerhards, satiksmes ministrs (TB/LNNK) 2010. gada maijā: Nē, nu kādas bažas, es jau teicu – tas ir pasākums, Baltijas forums, kurā Latvijas Dzelzceļš parāda sevi, parāda to, kāds ir viņa piedāvājums, un, lai šie eksperti, kas diskutē par dažādiem viedokļiem, politiķi, lai viņiem tas nepaliktu nepamanīts.

Arī šogad Urbanovičam ar valdību ir domu saskaņa – Baltijas forums ir finansiāli jāatbalsta. Ja jau pasākums sarīkots, tad nav būtiski, paliek vai nepaliek pāri naudas līzinga maksājumiem par Range Rover.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība)
Šo es neesmu vērtējis, Latvijas Dzelzceļš vai kāds no dzelzceļa uzņēmumiem atbalsta daudzus pasākumus. Tai skaitā šogad, piemēram, skolēnu Dziesmu svētkus, olimpisko vienību, dažādus sporta pasākumus un tā tālāk. Un tai skaitā arī Baltijas forumu, kas jau tradicionāli tiek atbalstīts, lai nodrošinātu tieši šo diskusiju par austrumiem, kas ir ļoti būtiska. Latvijas dzelzceļam. Es nedomāju, ka man ir jāvērtē kādas sabiedriskas organizācijas vadītāja pirkumi.

Urbanovičs savas biedrības jauno pirkumu neafišē. Lai gan džipam ir atļauja stāvēt pie Saeimas, deputāts to tur gandrīz nenovieto. Lai nokļūtu uz darbu, izmanto dienesta automašīnu, kas pienākas Saskaņas frakcijai vai arī atbrauc ar vecāku, 2011. gada izlaiduma Range Rover, kas reģistrēts uz Urbanoviča meitas firmas vārda. Šīs automašīnas vērība ir aptuveni 40 000 eiro.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl