Urbanovičs noliedz saistību ar jaunceltni Pierīgā, kurā bieži uzturas un kas reģistrēta uz pašam savulaik piederējušas firmas vārda

11 komentāri

Tas nav nekāds jaunums, ka “Saskaņas” līderim Jānim Urbanovičam patīk smalkas automašīnas. Par to raidījums “Nekā personīga” stāstījis vairākkārt. Bet šoreiz raidījums vēsta par kādu skatītāju novērojumu Pierīgā. 

Kā vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”, Saeimas deputāts no “Saskaņas” Jānis Urbanovičs aizdomīgi bieži manīts pie kādas pavisam nesen uzbūvētas mājas. Apkārtējie kaimiņi runājot, ka māja, lai arī formāli ir kādas firmas īpašums, patiesībā būvēta deputāta vajadzībām. Tautas kalps gan noliedzot, ka māju varētu saukt par viņa. Urbanovičs tur šad tad tikai aizbraucot, lai radiniekiem palīdzētu ar koka darbiem.

Rīga, Mežotnes iela. Kā liecina fotoattēli no “Google maps” kartes, tad 2014. gadā zemes gabals bija aizaudzis ar krūmiem, zāle gara, sēta ap teritoriju veca un šķība. Šobrīd Mežotnes ielā viss mainījies. Uz zemes gabala uzbūvēts plašs privātnams ar palielu piebūvi.

Pēc ierakstiem zemesgrāmatā var nojaust, ka iepriekšējiem zemes īpašniekiem radušās kādas likstas. 2004. gadā atrodamas ziņas, ka te tika gatavots daudzdzīvokļu mājas projekts, bet tas netika realizēts. Zeme nonāca “Parex” slikto kredītu pārņēmējas “Reverta” īpašumā. Un 2014. gada decembrī par 60 700 eiro to nopirkusi firma “REVITEKO”.

Firmas īpašnieces ir Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča abas meitas Ieva un Gunta. Laikā, kad notiek zemes darījums, firmā 10% pieder arī deputātam. Savukārt valdes locekle ir Vineta Abramova – sieva Anatolijam Abramovam. Šobrīd pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sauktajam bijušajam “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājam, kurš presē dēvēts par Jāņa Urbanoviča uzticības personu. Pats Abramovs SIA “REVITEKO” no 2002. līdz 2004. gadam bijis direktors. 2009. gadā viņš uz nepilniem dieviem gadiem kļuvis par firmas 100% īpašnieku. Pēc tam uzņēmums uz trim gadiem nonāk viņa sievas īpašumā.

Anatolijs Abramovs
bijušais “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs, agrākais SIA “REVITEKO” īpašnieks un direktors

Abramovs: Nebūs komentāru. Gatavojos tiesas sēdei.

NP: Un pēc tam?

Abramovs: Arī nebūs!

NP: Gribējām pavaicāt, kas Jūs saista ar Jāni Urbanoviču?

Abramovs: Nebūs komentāru.

NP: Vai Jūs zinājāt par zemes darījumu Rīgā Mežotnes ielā?

Abramovs: Respektējiet manas tiesības!

Pēc tam, kad firma pārceļojusi no Vinetas pie Anatolija Abramoviem, SIA “REVITEKO” pilnībā nonāk Urbanoviču ģimenes īpašumā.

“SIA REVITEKO”

Jānis Urbanovičs – 20.07.2015 – 01.11.2017 ( 10%)

Urbanoviča Ieva – 20.07.2015 – 01.11.2017 (90%)

Vairāki aptaujātie vietējie iedzīvotāji norāda, ka šajā nesen uzceltajā mājā dzīvojot deputāts. Kā liecina amatpersonas deklarācija, līdz 2014. gadam Urbanovičs kā savu īpašumu uzrāda dzīvokli, pēc 2014. gada deklarācijā parādās zeme, no 2015. gada kopīpašums ar zemi un ēku.

Kā novēroja “Nekā personīga”, vairākus rītus pēc kārtas – precīzi nedaudz pāri plkst. 7.00 – pie mājas Mežotnes ielā pieripo sudraba krāsas “TOYOTA” auto. Mašīna jauna – reģistrēta tikai pirms mēneša. Atveras ar pulti vadāmie vārti un auto iebrauc pagalmā. Pēc brīža mājas durvīs parādās Jānis Urbanovičs. Viņš aizslēdz durvis, iekāpj “TOYOTA” un šofera pavadībā dodas ikdienas gaitās. Citā rītā aina tā pati – sudraba krāsas “TOYOTA” atbrauc un pēc brīža – aizbrauc. “Nekā personīga” pamana arī kādu “AUDI A6” limuzīnu ar valsts numuru JE9107. Kā raidījumam apstiprināja Saeimā, šis auto ir no Saeimas autobāzes. Kā redzams video, tobrīd Saeimas auto gan vairāk tiek izmantots saimnieciska rakstura jautājumu kārtošanai.

Jānis Urbanovičs
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

NP: Gribējām pajautāt, kāda Jums ir saistība ar adresi Mežotnes iela 59c?

Urbanovičs: Tur ir manu radinieku jaunbūve.

NP: Jaunbūve?

Urbanovičs: Jā.

NP: Mums bija ziņas, ka Jums ir kāda saistība ar to īpašumu.

Urbanovičs: Tie ir mani radi. Es tur šad tad iebraucu. Arī palīdzu to visu kārtot.

NP: Kā palīdzat?

Urbanovičs: Nu, es kaut ko daru tur.

NP: Ko tad?

Urbanovičs: Visu ko?

NP: Mūrējat?

Urbanovičs: Mūrēt es nevaru, bet par koku es protu strādāt.

“Nekā personīga” pirms dažiem mēnešiem jau stāstīja par firmas “REVITEKO” neticami veiksmīgo darījumu Rēzeknē. Februāra sākumā Rēzeknes dome ārkārtas sēdē nolēma, ka steigšus jāpērk zemes gabals no uzņēmuma “Zaļās dzirnavas”. Zaļo dzirnavu galvenais īpašnieks ar 91% ir firma “REVITEKO”.

Aleksandrs Bartasevičs
Rēzeknes domes priekšsēdētājs (“Saskaņa”) (2018.gada 11.februāris)

Bartasevičs: Bet, Jūsuprāt, ja Urbanovičam pieder, tad pašvaldība nevar būt interese par šo zemes gabalu vai kādā sakarā tieši tāds jautājums?

NP: Jautājums – vai Jūs zinājāt vai jūs nezinājāt, ka jūs pērkat no Urbanoviča bērniem piederošas firmas šo te zemes gabalu?

Bartasevičs: Nezināju.

NP: Jūs šobrīd tagad to uzzināt?

Bartasevičs: Jā. Jūs man to izstāstījāt un tagad es zinu.

Par neskaidriem darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem, ko, izmantojot savus tuviniekus un paziņas, veicis Saeimas deputāts, prese periodiski rakstījusi jau gandrīz 20 gadus. 2001. gadā “Lauku Avīze” izteica šaubas par to, vai Rēzeknes pievārtē tolaik 225 000 latu vērtā trīsstāvu 426 kvadrātmetrus lielā māja patiešām tiek būvēta deputāta māsai, kura strādāja par medmāsu. Laikraksts apgalvoja, ka “māja acīmredzami tiek būvēta Urbanoviča vajadzībām, jo tieši viņš pārrauga celtniecības gaitu”. Pēc publikācijas VID veica pārbaudi, bet Urbanovičs tika sodīts tikai par kādu sīku neprecizitāti valsts amatpersonas deklarācijā. Vēlāk presē minēts, ka tieši firma “REVITEKO” iesaistīta vairāku Urbanoviča zemes īpašumu neskaidros pirkšanas un pārdošanas darījumos.

“Nekā personīga” neoficiāli zināms, ka arī šoreiz par mājas būvēšanu Pierīgā, iespējams, interesi izrādījis VID. Tas bijis viens no iemesliem, kāpēc Jāņa Urbanoviča vārds no mājas īpašnieka – firmas “REVITEKO” dalībniekiem kopš pagājušā gada novembra ir pazudis. Un formāli Urbanovičam ar māju vairs nav nekādas saistības. VID raidījumam paziņoja, ka par konkrētiem nodokļu maksātājiem un to iespējamiem pārkāpumiem VID ziņas nesniedz.

Kā “Nekā personīga” izdevās noskaidrot, tad sudraba krāsas automašīna, kas rītos no viņam nepiederošās mājas veda Saeimas deputātu Urbanoviču, ir reģistrēta uz kāda Saeimas šofera vārdu.