16 komentāri

Jānis Urbanovičs no “Saskaņas” ir biedrības “Baltijas forums” prezidents. Biedrībā nodarbināti partijas Saeimas frakcijas darbinieki un “Saskaņas” Saeimas deputātu palīgi.

Raidījums “Nekā personīga” vairākkārt jau stāstījis par smalkajiem apvidus auto, kas reģistrēti uz biedrības vārda, bet ar kuriem brauc deputāts Urbanovičs.

Februārī Urbanoviča dzimtajā Rēzeknē pilsētas dome ārkārtas sēdē pēkšņi nolēma pirkt divus zemes gabalus no firmas, kas pieder Jāņa Urbanoviča meitām. Urbanovičs “Nekā personīga” apgalvoja, ka viņam ar firmu nav saistības. Politiķis esot tikai piedāvājies jaunajai paaudzei izlīdzēt ar kontaktiem Krievijā, lai uzsāktu biznesu. Bet bizness nesanācis. Savukārt Rēzeknes dome apgalvoja, ka pilsētai šī zeme esot ļoti vajadzīga turpmākai uzņēmējdarbības veicināšanai.

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs rakstīja vēstuli Finanšu ministrijai, lai tā darījuma veikšanai ļauj pašvaldībai Valsts kasē aizņemties naudu. Jo pilsētai šāda liela pirkuma veikšanai naudas nebija. Kā liecina ieraksts zemesgrāmatā, kamēr mērs vēl vairākas nedēļas sarakstījās ar Valsts kasi, jau sešas dienas pēc balsojuma domē pilsēta ar Urbanoviča radinieku firmu noslēdza pirkuma līgumu par zemes iegādi.

Kā TV3 apliecina Finanšu ministrija – no domes pieprasītas īpašas garantijas, kas bija jāparaksta pašam mēram Aleksandram Bartaševičam. Ka viņš uzņemas pilnu atbildību par darījumu, un tajā nenotiks naudas izšķērdēšana.

Pavasarī raidījums pamanīja, ka Urbanovičs uz darbu Saeimā dodas no pavisam nesen uzbūvētas privātmājas Pierīgā. Formāli tā reģistrēta uz firmas “REVITEKO” vārdu, kam arī īpašnieces ir Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča abas meitas Ieva un Gunta. “Nekā personīga” deputāts apgalvoja, ka viņam ar māju neesot nekāda sakara – viņš tur saviem bērniem palīdzot ar koku darbiem.

Vai tobrīd par darījumiem ar māju deputāts un viņa tuvinieki saukti skaidroties uz Valsts ieņēmumu dienestu (VID) ne “Saskaņas” līderis, ne VID raidījumam “Nekā personīga” toreiz nevēlējās precizēt.

Raidījumam zināms, ka tomēr Jānis Urbanovičs nonācis zem VID lupas. Šobrīd biedrībā “Baltija forums” VID veic auditu. Notiek dokumentu pārbaudes, biedrības cilvēki bijuši dienestā skaidrot foruma grāmatvedību.

“Baltijas foruma” prezidents Urbanovičs apgalvo, ka ar finansēm nodarbojas grāmatveži, un tas neesot viņa darbs. Ar VID pēdējā saruna esot bijusi pirms gada. Kā liecina publiski pieejamā informācija par firmu un biedrību nodokļu parādiem, tieši laikā pirms 12 mēnešiem “Baltijas forumam” izveidojies nodokļu parāds. Pagājušā gada 26.novembrī parāds bija 2839 eiro, 7. decembrī 7953 eiro, šī gada janvārī jau 22 194 eiro.

Pēc VID publiskotajām atskaitēm spriežot, janvāra beigās biedrība vienojusies par nodokļu parāda atmaksas grafiku. 7.oktobrī Urbanoviča biedrība valstij bija parādā 10 657,73 eiro.

VID raidījumam “Nekā personīga” no komentāriem atteicās – stāstīt par konkrētiem nodokļu maksātājiem un pret viņiem veiktām pārbaudēm dienests nedrīkstot. Biedrībai VID solījis, ka audits notiks līdz 22.oktobrim.

VID pārbaude Urbanoviča biedrībā notiek īsi pirms 2.novembrī Jūrmalā “Baltijas forums” rīkos konferenci “Krievi rietumos” (Russians in the West). Uz to ieradīsies vairāki ar Krievijas politisko eliti saistīti cilvēki. Agrākais transporta ministrs, tagad Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgs un olimpiskās komitejas viceprezidents Igors Levitins. Krievijas valsts uzturētās ziņu aģentūras “ITAR TASS” ģenerāldirektora vietnieks Mihails Gusmans.

Ģenerālis Vjačeslavs Trubņikovs konferencē pieteikts kā Krievijas zinātņu akadēmijas pārstāvis. Bet no 1996.līdz 2000.gadam Trubņikovs vadījis vienu no Krievijas specdienestiem – bijis Krievijas ārējās izlūkošanas pārvaldes direktors. Šī iestāde atšķirībā no Krievijas Federālā drošības dienesta nodarbojas ar izlūkošanu un spiegošanu ārpus Krievijas teritorijas.

Uz Latviju atbrauks arī Krievijas Ārlietu ministrijas Maskavas valsts starptautisko attiecību institūta  jeb MGIMO prorektors.

Šī iestāde tikai pirms mēneša publicēja 700 lapu apjomīgu pētījumu par pasaules attīstību. Tajā Krievijas pētnieki prognozē, ka Baltijas valstis pēc 5 līdz 10 gadiem zaudētā Krievijas tirgus dēļ piedzīvos smagu krīzi. Un 30 gadu laikā varētu tikt sadalītas.

TOP komentāri

 • ruksis
 • Privātie kredīti pret parakstu
  0 0 0

  Privātie kredīti pret parakstu

  Privātie kredīti pret parakstu
  Sveika, mīļā kopiena!
  Es nezinu, ja jums ir zināms: mēs esam specialitāti, kas piedāvā starptautiskos aizdevumus starp privātpersonām vai starp banques.Nous un piedāvājumu, dolāros, eiro vai cita monarhijas no 2000. līdz 500,000 visiem nopietniem cilvēkiem, kuri ir projekti tiešām ir nepieciešams ilgtermiņa aizdevumu, procentu likme ir 2%, mans atmaksas periods ir 1 gads, lai dotu 25ans.Nous tādās jomās kā:
  * Finanšu aizdevumi
  * Hipotekārais kredīts
  * Ieguldījumu kredīts
  * Individuālais kredīts
  * Auto aizdevums
  * Konsolidācijas parāds
  * Kredīta atmaksa
  * Individuālais kredīts
  * steidzams aizdevums nopietnas veselības stāvokļa gadījumā
  .Ja jūs interesē, sazinieties ar mums tieši
  e-pasts: sergedavid877@gmail.com
  Whatsapp:+33644685978
 • Tylergrear

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl