Urbanoviča “Baltijas forums” ticis pie jauna 91 000 eiro vērta “Range Rover”

11 komentāri

Partija “Saskaņa” vēlētājus pēdējos gadus cenšas pārliecināt, ka iestājas nevis par krievu valodu kā otru valsts valodu, bet ir paši īstākie sociāldemokrāti. Šonedēļ “Nekā personīga” pamanīja, ka viņu līderis Jānis Urbanovičs uz darbu Saeimā ieradās ar jaunu auto. Deputāts saka, ka šis “Range Rover” neesot īpaši dārgs un to izmantojot tikai atsevišķos gadījumos. Auto reģistrēts uz Urbanoviča vadītās biedrības “Baltijas forums” vārda.

Jānim Urbanovičam patīk gan smalki auto, gan arī ātra braukšana. Kopš 2002. gada viņam vairākkārt sanācis pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu. Tad pie stūres viņš bijis “Mercedes Benz”, citreiz “Toyota Land Cruiser” vai arī dārgiem “Range Rover”.

2009. gada augustā Jāni Urbanoviču “Nekā personīga” novēroja kāda lielveikala stāvlaukumā. “Range Rover” bija reģistrēts uz biedrības “Baltijas forums” vārda. Tajā Urbanovičs ir prezidents un valdes loceklis. Šī biedrība katru gadu rīko konferences, ko apmeklē dažādi ietekmīgi politiskie smagsvari no Maskavas. Foruma rīkošanu ar ziedojumiem atbalstījis arī valstij piederošais “Latvijas dzelzceļš” un tā meitas kompānijas.

2015. gadā lielveikala stāvvietā izdevās sastapt Urbanoviču, kurš bija atbraucis ar paša jaunākā izlaiduma “Range Rover”, kura īpašnieks arī bija biedrība “Baltijas forums”.

Bet pirms divarpus nedēļām 26. oktobrī uz foruma “Baltijas forums” vārda reģistrs pavisam jauns “Land Rover Range Rover Velar”, kura spidometrā nobraukums bijis vien viens kilometrs. Šonedēļ “saskaņietis” ar šo auto ieradās uz darbu Saeimā.

Uz jautājumu, vai labi sociāldemokrātiem ar tādu mašīnu braukāt, viņš atbild: “Nu, sociāldemokrātiem laikam nē, bet ciemiņus, kas man regulāri brauc uz šejieni pa foruma līniju. Man jau pašam, es jau ar šito mašīnu braucu tikai tad, kad tikai forums… Tik tikko sagaidīju lidostā ciemiņus.”

Autosalonā, kur jaunais auto iegādāts, stāsta, ka modelim “Range Rover Velar” ir dārgākas versijas ar smalkāku aprīkojumu un arī lētāks auto aprīkojums tā ap 60 000. Auto salonā negrib stāstīt, par cik pārdots auto, kas nu ir biedrības “Baltijas forums” lietošanā. Bet, kā liecina auto tirgotāja cenu lapa internetā, konkrētais modelis “Range Rover Velar D300 HSE”, pie kura stūres brauc Urbanovičs, maksā 91 300 eiro. Auto ir 300 zirgspēki, 3 litru V6 motors.

Bet Urbanovičs nav vienīgais sociāldemokrāts, kuram patīk šādi auto. Agrākais Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš bija pamanījies nomāt lepnu “Range Rover Sport” džipu no sava tēva Anatolija Elksniņa firmas SIA “Latgales šķīrējtiesa”. Firma pēc finanšu datiem īpaši spožus rādītājus neuzrādīja, tomēr bija pamanījusies iegādāties 2012. gadā ražotu auto, kura cena tobrīd varēja sasniegt 80 000 eiro. Deputāts mēnesī par auto nomu maksāja tikai 150 eiro.

Rīgas mērs Nils Ušakovs 2014. gadā lepojās, ka par godu 9. maija svētkiem sev uzdāvinājis sporta versijas “Jeep Grand Cherokee” ar 6,4 litru V8 motoru. Pirms gada mērs šo auto pārdeva un pārsēdās pie septiņus gadus vecā “Toyota Land Cruiser” stūres.

“Saskaņieši”, kuriem pašiem patīk uzsvērt savu sociāldemokrātisko politiku un vērtības, smalkās un dārgās automašīnas neuzskata par neko tādu, kas būtu pretrunā sociāldemokrātu idejai.

Sergejs Dolgopolovs

Sergejs Dolgopolovs
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

(NP: Vai tas ir labi, ka sociāldemokrāti brauc ar ļoti dārgām mašīnām?) Kādi sociāldemokrāti? (NP: “Saskaņa”.) Nezinu. Neesmu manījis. (NP: Jānis Urbanovičs braukā ar tādu smalku džipu.) Viņam uzprasiet, vai tas ir labi vai tas ir slikti. Es uzskatu, ka tā ir gaumes lieta. Ja viņš var atļauties, tad kāpēc ne.

Sergejs Mirskis

Sergejs Mirskis
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

Es, piemēram, nebraukāju ar smalkām mašīnām. Man ir “Hyundai Terrakan”, kam ir 11 gadi. (NP: Urbanovičs tikko kā jaunu dabūjis.) Es to nezinu.

Mihails Zemļinskis

Mihails Zemļinskis
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

(NP: Vai tas atbilst sociāldemokrātu idejai?) Nē, neatbild. Slikti. Ļoti slikti. (NP: Pateiksit Urbanovičam?) Jā. Protams. Tūlīt. Uzreiz.

Andrejs Klementjevs

Andrejs Klementjevs
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

Ja var izskaidrot, kā nopirka, tad viss kārtībā. (..) Domāt, ka bagāti cilvēki nevar rūpēties par trūcīgiem. Tas ir normāli. Varbūt trūcīgie nevar rūpēties par trūcīgajiem. Es domāju tā.

Ivans Ribakovs

Ivans Ribakovs
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

Jums ir kaut kādi kritēriji, kādām partijām drīkst ar kādām mašīnām braukt vai kā? (NP: Parasti saka, ka sociāldemokrāti…) Basām kājām? (NP: …par tautu.) Jūs uzskatāt, ka mēs varam tikai basām kājām. Nu, jūs tendenciozi visu laiku. Cik es zinu, tā nav viņa privātā mašīna. Viņš izmanto caur forumu. Jūs par to nezinājāt?

Sergejs Potapkins

Sergejs Potapkins
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

Pajautājiet tiem, kas brauc ar smalkām mašīnām. (NP: Bet kā jums liekas?) Es nezinu. Kāda ir viņam deklarācija. (NP: Vai tas atbilst sociāldemokrātu garam?) Pajautājiet tam, kas brauc ar mašīnām.

Igors Pimenovs

Igors Pimenovs
Saeimas deputāts (“Saskaņa”)

Ja sociāldemokrāts ir uzņēmējs, kam ir lieli ienākumi, viņš var braukt arī ar dārgākām. (NP: Bet ja tautas kalps un deputāts?) Kas, kas? (NP: Bet, ja deputāts?) Ir tādi deputāti? Es tādus nepazīstu. (NP: Urbanovičs.) Es nepazīstu. Es nezinu kādām mašīnām viņam ir. Nekad esmu redzējis. Nu, lūk. (NP: Bet, ja tā ir?) Kas ir? (NP: Ja viņam ir tāds auto?) Bet, jūs esat pārliecināts? Es neesmu. (NP: Varam ap stūri apskatīties.) Es neesmu. Es neesmu. Es nekad neesmu redzējis viņa mašīnu.

11 komentāri