Komentāri
TV3 Ziņas un Nekā personīga piedāvā dokumentālo stāstu sēriju Pilsētas leģendas
Publicitātes foto

TV3 Ziņu un Nekā personīga dokumentālo stāstu sērija Pilsētas leģendas vēsta par tuvākas un tālākas pagātnes mīklām un noslēpumiem. Filmu temati būs par militārās rūpniecības noslēpumiem padomju gados, dīvainajiem nāves gadījumiem, kas apvij Latvenergo trīs miljonu lietu, nostāstiem par Ivara Godmaņa slēptajiem īpašumiem ārvalstīs, kā arī par Otrā pasaules kara varoņiem, kuri palikuši bez cienīgām kapa vietām. TV3 žurnālisti meklēs atbildes uz jautājumiem, kuros mistika līdz šim bijusi vairāk nekā atbildes. Skatieties TV3 Ziņu un Nekā personīga dokumentālo stāstu sēriju par mūslaiku vēstures neatbildētajiem jautājumiem – Pilsētas leģendas no 4.aprīļa sestdienās plkst. 19.35 TV3 un TVPlay!

TV3 Ziņu un Nekā personīga dokumentālo stāstu sēriju Pilsētas leģendas atklās filma Slepenās lietas, kuras veidotājs ir Nekā personīga žurnālists Jānis Krēvics. Filmā J. Krēvics analizēs to, cik attīstīta bija militārā rūpniecība padomju gados Latvijā. Izrādās, Dobelē ražotas sastāvdaļas sprāgstvielām, bet Mārupē slīpētas detaļas ieročiem. Patiesību un līdz šim nedzirdētus faktus par īpašiem cehiem Latvijā, kas apgādāja PSRS armiju, uzzināsit, skatoties filmu Slepenās lietas 4. aprīlī plkst. 19.35 TV3 un TVPlay!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nedēļu vēlāk TV3 ekrānos nonāks dokumentālā filma Lapsenes dzēliens. Tajā par vienu no pirmajiem politiskās korupcijas skandāliem. Agrāk par to parasti uzdeva jautājumu: kurš nozaga trīs miljonus? TV3 filmā jautājums būs: kurus nogalināja trīs miljoni. Un vai vispār nogalināja. Deviņdesmitie gadi Latvijas vēsturē iegājuši kā mežonīgā kapitālisma, graujošu banku krīžu, mutuļojošu politisko skandālu un pasūtījuma slepkavību laiks – Latvenergo trīs miljonu lieta apvieno visus iepriekš minētos. Šai afērai, kas tā arī palika līdz galam neatminēta, pērn apritēja pilni 20 gadi. Vismaz četri šai lietā iesaistītie cilvēki ir miruši. Visi apmēram vienā laikā. Nāves cēloņi dažādi, arī visai dīvaini, piemēram, lapsenes kodums vai dīvaina autoavārija. Vai šie aizdomīgie nāves gadījumi bija nejauša sakritība, vai tomēr taisnība tiem, kas uzskata – tādu nejaušību nemēdz būt? Par to žurnālista Aigara Lazdiņa veidotajā filmā Lapsenes dzēliens 11. aprīlī plkst. 19.35 TV3 un TVPlay!

Trešajā sestdienā TV3 skatītāji varēs skatīties Nekā personīga žurnālista veidoto filmu Godmaņa māja. 2008. un 2009. gadā pašā finanšu krīzes karstumā Latvijā izplatījās ziņa, ka valdības vadītājam Ivaram Godmanim ir slēpti īpašumi ārvalstīs. Stāsti par Godmaņa mājām Spānijā, Dānijā, Īrijā, Norvēģijā pārpludināja ziņu redakcijas. Stāstā atšķīrās viena detaļa – katrs stāstītājs bija dzirdējis citu vietu, kur māja vai cukurfabrika atrodas, bet sakrita pārējie elementi – neviens to nebija redzējis pats, bet dzirdējis no kāda sava drauga vai radinieka, kurš bijis klāt. Vai nu celtnieku brigāde mājā, vai strādnieki cukurfabrikā bijuši brīdināti, ka šodien atbrauks saimnieks. Kad saimnieks izkāpis no spīdīga auto, stāstītāja paziņa atpazinis Ivaru Godmani. Kā stāsts radies un kādas tam bijušas sekas, stāstīs Ivars Godmanis un citi tā laika varoņi, kurus uzklausīs žurnālists Ansis Pūpols. Skatieties filmu Godmaņa māja 18. aprīlī plkst. 19.35 TV3 un TVPlay!

Pēdējā filma Bezvēsts pazudušie atklāj to, ka Latvijā joprojām ir teritorijas – bijušie karalauki, kur, pienācīgi neapbedīti, atdusas Otrajā pasaules karā kritušie karavīri. Par šīm bijušajām kauju vietām, apraktiem cilvēkiem un kara tehniku, zina stāstīt vietējie iedzīvotāji. Latvijā nav valstiski organizēti šo vietu izrakumi un karavīru pārapbedīšana, taču šo nišu aizpilda brīvprātīgie vēstures entuziasti, kas, intereses dzīti, dodas uz bijušajiem karalaukiem, meklē bojāgājušo pīšļus un kara trofejas. Skatieties TV3 Ziņu žurnālistes Kristīnes Žildes-Krēvicas veidoto filmu Bezvēsts pazudušie 25. aprīlī 19.35 TV3 un TVPlay!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl