1 komentārs
Trešais Ādažu incidenta dalībnieks aizmucis uz Krieviju; policijai aizdomas, ka aizturētie ir Krievijas specdienestu vai armijas virsnieki
FOTO: LETA

Armijas mācībās Sabre Strike piedalās 6000 karavīru no ASV, Lielbritānijas, Somijas un Baltijas valstīm. 1000 no tiem trešdien atradās poligonā Ādažos. Viņiem nelūgti centās pievienoties divi Krievijas pilsoņi.

Informācija par incidentu nekavējoties parādījās Krievijas nacionālboļševiku partijas Cita Krievija portālā. Tika apgalvots, ka Krievijas nacionālboļševiki izplatījuši skrejlapiņas angļu valodā un amerikāņu karoga vietā uzvilkuši savējo Georga lentīšu krāsā.

Latvijas varasiestādes uz notikušo reaģēja nervozi. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un armijas komandieri centās mazināt incidenta nozīmīgumu, uzskatot, ka runāšana par to ir Krievijas interesēs. Policija aizturēja divus akcijas dalībniekus. Trešajam izdevās aizbēgt.

Nacionālboļševiki portālā ievietoja fotogrāfijas, kurās redzama kāpšana pāri sētai. Tieši šīs fotogrāfijas bija uzņēmis trešais akcijas dalībnieks, arī Krievijas pilsonis. Drošības policijai esot pietrūkušas četras minūtes, lai notvertu viņu Latvijas teritorijā. Dažas stundas pēc notikušā viņam bija izdevies caur Igauniju nokļūt Krievijā.

Drošības policijai ir aizdomas, ka gan aizbēgušais, gan arestētie ir Krievijas speciālo dienestu vai armijas virsnieki. Pagaidām tam neesot pierādījumu. Piektdien abus aizturētos Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu Drošības policija no rīta nogādāja Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Tomēr tiesas sēdi aizkavēja kāds pēkšņs incidents. Kad tiesai vajadzēja lemt par to, vai paturēt apcietinājumā nacionālboļševikus, tiesa saņēma zvanus par tajā ievietotu bumbu.

Abus Krievijas pilsoņus tiesa apcietināja aizdomās par spiegošanu un terorisma mēģinājumu. Ja pieradīs vainu šajos noziegumos, Andrejam Popko un Aleksandram Kurkinam draud mūža ieslodzījums. Visvairāk ir zināms par Aleskandru Kurkinu. Viņa Facebook profilā ir fotogrāfijas no Krievijas nacionālboļševiku pasākumiem, Kurkins regulāri izplata Latvijas nacionālboļševika Vladimira Lindermana uzrunas.

Portāls RIA Voroņeža raksta, ka abi ir Voroņežas iedzīvotāji. Kurkins beidzis Voroņežas Valsts universitāti, POpko – Voroņežas Pedagoģisko universitāti. Kurkins regulāri rīkojis protesta akcijas. Par protesta akciju noteikumu pārkāpšanu viņu vairākkārt sodījusi milicija. Iekšlietu ministrs Kozovskis uzskata, ka strauji jāuzlabo Baltijas valstu drošības dienestu kapacitāte un sadarbība.

Nekā personīga rīcībā ir ziņas, ka šis nav vienīgais pēdējo nedēļu incidents Latvijas armijā. Pirms nedēļas bruņotie spēki konstatējuši aizdomīgu miniatūru lidaparātu jeb dronu virs Lielvārdes lidlauka. Pagaidām nav aizturēts ne lidaparāta palaidējs, nav izdevies saķert arī pašu aparātu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl