1 komentārs
Trešais Ādažu incidenta dalībnieks aizmucis uz Krieviju; policijai aizdomas, ka aizturētie ir Krievijas specdienestu vai armijas virsnieki
FOTO: LETA

Armijas mācībās Sabre Strike piedalās 6000 karavīru no ASV, Lielbritānijas, Somijas un Baltijas valstīm. 1000 no tiem trešdien atradās poligonā Ādažos. Viņiem nelūgti centās pievienoties divi Krievijas pilsoņi.

Informācija par incidentu nekavējoties parādījās Krievijas nacionālboļševiku partijas Cita Krievija portālā. Tika apgalvots, ka Krievijas nacionālboļševiki izplatījuši skrejlapiņas angļu valodā un amerikāņu karoga vietā uzvilkuši savējo Georga lentīšu krāsā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas varasiestādes uz notikušo reaģēja nervozi. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un armijas komandieri centās mazināt incidenta nozīmīgumu, uzskatot, ka runāšana par to ir Krievijas interesēs. Policija aizturēja divus akcijas dalībniekus. Trešajam izdevās aizbēgt.

Nacionālboļševiki portālā ievietoja fotogrāfijas, kurās redzama kāpšana pāri sētai. Tieši šīs fotogrāfijas bija uzņēmis trešais akcijas dalībnieks, arī Krievijas pilsonis. Drošības policijai esot pietrūkušas četras minūtes, lai notvertu viņu Latvijas teritorijā. Dažas stundas pēc notikušā viņam bija izdevies caur Igauniju nokļūt Krievijā.

Drošības policijai ir aizdomas, ka gan aizbēgušais, gan arestētie ir Krievijas speciālo dienestu vai armijas virsnieki. Pagaidām tam neesot pierādījumu. Piektdien abus aizturētos Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu Drošības policija no rīta nogādāja Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Tomēr tiesas sēdi aizkavēja kāds pēkšņs incidents. Kad tiesai vajadzēja lemt par to, vai paturēt apcietinājumā nacionālboļševikus, tiesa saņēma zvanus par tajā ievietotu bumbu.

Abus Krievijas pilsoņus tiesa apcietināja aizdomās par spiegošanu un terorisma mēģinājumu. Ja pieradīs vainu šajos noziegumos, Andrejam Popko un Aleksandram Kurkinam draud mūža ieslodzījums. Visvairāk ir zināms par Aleskandru Kurkinu. Viņa Facebook profilā ir fotogrāfijas no Krievijas nacionālboļševiku pasākumiem, Kurkins regulāri izplata Latvijas nacionālboļševika Vladimira Lindermana uzrunas.

Portāls RIA Voroņeža raksta, ka abi ir Voroņežas iedzīvotāji. Kurkins beidzis Voroņežas Valsts universitāti, POpko – Voroņežas Pedagoģisko universitāti. Kurkins regulāri rīkojis protesta akcijas. Par protesta akciju noteikumu pārkāpšanu viņu vairākkārt sodījusi milicija. Iekšlietu ministrs Kozovskis uzskata, ka strauji jāuzlabo Baltijas valstu drošības dienestu kapacitāte un sadarbība.

Nekā personīga rīcībā ir ziņas, ka šis nav vienīgais pēdējo nedēļu incidents Latvijas armijā. Pirms nedēļas bruņotie spēki konstatējuši aizdomīgu miniatūru lidaparātu jeb dronu virs Lielvārdes lidlauka. Pagaidām nav aizturēts ne lidaparāta palaidējs, nav izdevies saķert arī pašu aparātu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl