Teroraktu plānotāji ir atrodami visās lielākajās Eiropas valstīs

Komentāri

Par specdienestu un speciālo uzdevumu vienību veiksmīgām operācijām plaši nerunā vai biežāk nestāsta neko. Tas ir gan tāpēc, lai lieki nesatrauktu sabiedrību, gan drošības dēļ – lai teroristiem neatklātu izmeklētāju taktiku. No tiem gadījumiem, kas kļuvuši zināmi arī publiski, var spriest, ka teroraktu plānotāji ir atrodami visās lielākajās Eiropas valstīs, bet visvairāk policijai darbs bijis Francijā un Beļģijā.

15. janvāris, Beļģija un Francija

Pēc terorakta žurnāla Charlie Hebdo redakcijā vairākās pilsētās policija aizturēja 13 cilvēkus. Starp viņiem arī tādi, kas karojuši Sīrijā. Pie teroristiem atrasti ieroči, nauda un policistu uniformas. Viņu plāns bijis rīkot uzbrukumus policijas virsniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

20. janvāris, Francija

Nelielā pilsētā Bezjē policija atrod ievērojamus sprāgstvielu krājumus un aiztur iepriekš ar organizēto noziedzību saistītus piecus čečenus. Plašāk par notikušo drošībnieki nestāsta.

24. janvāris, Spānija

Aizturēti četri teroristi, kuri bija speciāli militāri trenēti. Pārmeklējot divus īpašumus, atrastas 9 mm automātiskās pistoles, mačetes, kaujas formastērpi, automašīnu numuru zīmes, datori un dokumenti.

Saistībā ar šiem teroristiem 10. martā Marokā apcietināti divi marokāņi, kas gatavojās uzbrukumiem.

9. februāris, Austrija

Policija aiztur čečenu vīrieti, kurš saistīts ar Ziemeļkaukāza grupējumu Imarat Kavkaz. Viņš plānojis uzbrukumus NATO ēkām Beļģijā un organizējis teroristu naudas plūsmu.

21. aprīlis, Francija

Kāds terorists “iekrīt”, jo mājās pats sevi sašauj. Policija atklāj, ka 24 gadus vecais alžīrietis savā auto glabājis ieročus un kopā ar kādu Sīrijā karojošu draugu izstrādājis detalizētu uzbrukumu katoļu baznīcai Parīzē.

30. aprīlis, Vācija

Kādu precētu pāri policija izskaitļo, kad tie iegādājas lielu daudzumu ķīmisku vielu, ko izmanto bumbu gatavošanai. Ar Al-Qaeda saistīto teroristu mājās atrasta munīcija, šaujamie, sprāgstvielas un cauruļbumba. Viņi plānojuši uzbrukumu velosacensībām.

28. maijs, Lielbritānija

Policija un specdienests MI-5 arestē kādu pāri par atbalstu teroraktu plānošanā. Izņemti telefoni un datori.

15. jūlijs, Francija

Aizturēti četri gados jauni islāmisti. Viņi plānoja uzbrukumu kādai militārajai bāzei, kurā viens no teroristiem nesen pats vēl dienējis. Plāns bijis nogriezt galvu augstai militārpersonai, to visu ar GoPro kamerām filmēt un vēlāk publicēt. Plānošanā iesaistīti kaujinieki no Sīrijas.

22. jūlijs, Itālija

Arestēti divi Tunisijas un Pakistānas pilsoņi. Viņi plānoja ar sprāgstvielām uzbrukumus Kolizejam, Milānas katedrālei un armijas bāzei.

3. novembris, Spānija

Arestēti trīs islāmisti. Viņi plānojuši uzbrukumus Madridē. Plašākas ziņas par teroristu mērķiem nav publiski zināmas.

Pēc teroraktiem Parīzē vairākas valstis paziņojušas, ka nekavējoties stiprinās savu specdienestu rindas, vairāk dos naudu izlūkiem un specvienībām. Tuvākajos četros gados slepenie dienesti Lielbritānijā MI-5 un MI-6 saņems par 2 miljardiem mārciņu vairāk. Latvijas Republikas Finanšu ministrija uzskata, ka drošības stiprināšanai izdarījusi maksimālo iespējamo.

Skaties video!

Lasi vēl