Termiņuzturēšanās atļauju ieguvēji saliedējušies – dibināta organizācija Jaunie latvieši

0 Komentāru
Termiņuzturēšanās atļauju ieguvēji saliedējušies – dibināta organizācija Jaunie latvieši
Foto avots: Flickr

Sabiedrības priekšstati par ārzemniekiem, kas iegādājušies īpašumus, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļaujas, ir fragmentāri un virspusēji. Mediji uzmanību pievērš šovbiznesa zvaigznēm, Krievijas varas elites vai opozīcijas pārstāvjiem. Pārējos mēs nepazīstam. Šo informācijas robu nu sapratuši arī paši iebraucēji – atļauju saņēmēji. Saeimas lēmums iekasēt no viņiem vēl 5000 eiro ir viņus saliedējis – nodibināta sabiedriskā organizācija Jaunie latvieši.

Organizācijas mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar cilvēkiem, kas saņēmuši termiņuzturēšanās atļaujas. Savukārt viņi paši ar organizācijas palīdzību cer apgūt latviešu valodu un iepazīties ar kultūru.

Nelielais attālums līdz mājām, krievu valoda un daudz labāka tiesību un sociālā vide ir galvenie iemesli, kāpēc tūkstošiem Krievijas krievu kopš 2010. gada ir izvēlējušies iepirkt te īpašumus un saņemt termiņuzturēšanās atļaujas. Termiņuzturēšanās atļauju saņēmēji nav tikai Jūrmalas villu īpašnieki vai Krievijas šovbiznesa zvaigznes – tie ir arī speciālisti, Krievijas vidusslānis, maskavieši, kas dzīvi drudžainajā, agresīvajā metropolē ir iemainījuši pret daudz mierīgāku Latvijā.

Viņi grib šeit būt savējie, grib būt noderīgi Latvijai – šāds ir galvenais vēstījums, ko vēlas pateikt sabiedriskās organizācijas Jaunie latvieši aktīvisti. Organizācijā apvienojušies termiņuzturēšanās atļauju ieguvēji no Krievijas, kas ir sašutuši par Saeimas lēmumu likt maksāt piecus tūkstošus eiro par atļaujas pagarināšanu. Šī kopiena ir apjautusi, ka latviešiem nav informācijas par viņiem. To viņi vēlas labot.

Terminētās atļaujas saņēmējam ik gadu jāatzīmējas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, jāpierāda, ka nodokļi ir nomaksāti un ir līdzekļi dzīvošanai. Pastāvīgai uzturēšanas atļaujai var pieteikties, ja Latvijā nodzīvoti pieci gadi. Piemēram, vienai no TUA saņēmējām Irinai ir bažas, ka viņai pietrūks dažu dienu līdz pilniem pieciem gadiem, tāpēc nāksies lūgt pagarināt terminēto uzturēšanās atļauju. Šīs dažas dienas būtu izmaksājušas piecus tūkstošus eiro, ja Saeima atstātu spēkā sākotnējo lēmumu par nodevu termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanai.

Foto

Video

0 Komentāru