1 komentārs

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāju Armandu Ploriņu un Rīgas reģionālā centra vadītāju Semionu Štrihu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tur aizdomās par vairākkārtējiem līguma grozījumiem “ātrās palīdzības” automašīnu lietā, ar kuriem radīts kaitējums valstij. Kopumā ir runa par gandrīz 1,3 miljoniem eiro, ko valsts zaudējusi, vēsta raidījums Nekā Personīga.

TV3 zināms, ka KNAB izmeklēšana saistīta gan ar 2010. gada 29. aprīļa vienošanās noslēgšanas apstākļiem, gan labvēlības izrādīšanu privātfirmai līguma darbības laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Štrihs papildus organizējis sanitāra pakalpojumu iepirkumu, zinot, ka par identiskiem pakalpojumiem jau vienreiz samaksāts. Tāpat līgums paredzēja ievērojamu atlaidi automašīnām, kas vecākas par septiņiem gadiem.

Neviena no Rīgā kursējošām Mamedova “ātrās palīdzības” automašīnām nebija tikko no rūpnīcas, bet valsts par tām maksāja kā par jaunām.

Abās epizodēs pretimnākšana Mamedovam no valsts kabatas izmaksāja vairāk nekā vienu miljonu eiro (1 268 062 eiro). TV3 izdevās iegūt Štriha viedokli īsi pirms viņa atstādināšanas. Viņš noraida, ka nepienācīgi būtu pildījis amatpersonas pienākumus.

Semjons Štrihs, atstādinātais NMPD Rīgas reģionālā centra vadītājs:

Es vērtēju ļoti vienkārši. Man nav nekāda pamata domāt, ka kaut kas būtu nepareizi. Ja augstāk stāvošie vai KNAB, vai citas instances uzskata, ka vajag pārbaudīt, lai pārbauda. Iebildumu nav.

Gan Ploriņš, gan Štrihs intervijās akcentējuši, ka valstij nevajadzētu automašīnas nomāt no privātfirmas, taču tā to ir spiesta darīt.

Jau vēstīts, ka 2010. gada pavasarī noslēgtā līguma apstākļus sācis izmeklēt KNAB. NMPD amatpersonas tiek turētas aizdomās par dienesta stāvokļa tīšu ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī bezdarbību, kas izraisījusi smagas sekas. Šonedēļ KNAB operatīvie darbinieki veica kratīšanu ne tikai valsts dienestā, bet arī pie otras līgumslēdzēja puses – Adigjozalam Mamedovam piederošās firmas telpās.

Kopš otrdienas, kad šeit kratīšanu veica KNAB, Ploriņš atzīts par aizdomās turēto un viņam aizliegts veikt profesionālos pienākumus. Tikpat smags drošības līdzeklis piemērots vēl vienai dienesta amatpersonai Rīgas reģionālā centra vadītājam Semionam Štriham.

2010. gada pavasarī NMPD beidzās līgums ar Adigjozala Mamedova vadīto firmu par “ātrās palīdzības” automašīnu nomu Rīgā. Turpmākas sadarbības izdevīgumu ar šo kompāniju skaļi apšaubīja. Kritiķu vidū bija arī veselības ministra pienākumu izpildītāja no Vienotības Linda Mūrniece. Tomēr pēdējā brīdī viņa izdeva rīkojumu dienestam slēgt līgumu ar Mamedovu.

Kopumā piecos gados valsts privātfirmai samaksāja ap 42 miljonus eiro, ļaujot tai nopelnīt 10 miljonus.

Bijusī politiķe Mūrniece tagad nevēlējās sīkāk komentēt savu lēmumu. KNAB viņai paskaidrojumus nav prasījis. Izmeklēšanas gaitā tiesībsargi nav vērsušies arī pie otras tā laika augstākās ministrijas amatpersonas, bijušā valsts sekretāra Rinalda Muciņa.

“Mēs nekad neuzzinājām cenu, pret ko salīdzināt, bet to, ka 2010. gadā ir ierobežota konkurence un faktiski tikai viens pretendents varēja pieteikties. Turklāt toreiz bija prasība, ka automašīnām jābūt kārtībā un jau reģistrētām Latvijā. Toreiz to varēja izpildīt tikai viens pretendents,” tā savu lēmumu tagad raidījumam Nekā Personīga skaidro R. Muciņš.

Līgums par Mamedova automašīnu izmantošanu beidzās šā gada 28. aprīlī. Jau piecus mēnešus valsts pati nodrošina galvaspilsētu gan ar automašīnām, gan šoferiem. To, ka līgums ar Mamedovu nav nodokļu maksātājiem izdevīgs, pirms gada revīzijā atklāja arī Valsts kontrole. Tāpēc ir šaubas, cik efektīvus pierādījumus varēs atrast  kriminālizmeklēšanā par turpat sešus gadus seniem notikumiem. Veselības ministrs gan izmeklēšanu neuzskata par novēlotu.

Skaties video!

TOP komentāri

  • LAT
    +1 +1 0

    LAT

    Roka roku mazgā,neviens neko neuzinās,jo mēs dzīvojam LV, jo likumus neviens nemaina pret ministriem,deputātiem,jo viņi takš ir neaizskaramie varam visu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl