Komentāri

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra ēka renovēta pēc projekta, kur galvenā arhitekta paraksti ir viltoti, liecina Nekā Personīga rīcībā nonākusī informācija. Būvprojekta vadītājs, arhitekts ir galvenā atbildīgā persona, bez kuras paraksta sākt celtniecību nevar. Rīgas pilsētas būvvalde viltojumu nav konstatējusi, projektu akceptējusi. Tagad būvuzraugi ir vērsušies policijā.

2008. gadā Rīgas Stradiņa universitāte izlēma atjaunot un pārbūvēt tai piederošo ēku Anniņmuižas bulvārī 26a, lai izveidotu tur modernu mācību centru topošajiem ārstiem. Būvniecība kopumā izmaksāja ap 5 miljoniem latu, no tiem 29 tūkstoši latu samaksāti par projektēšanu. Konkursā par projekta izstrādi ar zemāko cenu 2009. gada sākumā uzvarēja akciju sabiedrība Pilsētprojekts. Būvprojekta vadīšanu uzņēmās pieredzējušais arhitekts Vitālijs Fjodorovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sākumā darbs ritēja raiti. Taču 2009. gada otrajā pusē Pilsētprojektā sākās problēmas. Uzņēmums arhitektiem un projektētājiem mēnešiem nesamaksāja par padarīto, lai gan Stradiņu universitāte visus rēķinus maksāja. Fjodorovs turpināja strādāt, taču savu darbu neparakstīja. Lai iesniegtu projektu būvvaldē un projektēšanas firma saņemtu pēdējo maksājumu no augstskolas, kāds cits bija parakstījies viņa vietā. Fjodorovs apstiprina, ka projektu nav parakstījis. Viņš atzīst, ka ir piekrāpts, taču taisnību meklēt viņam neesot vēlēšanās.

No 2009. gada sākuma Pilsētprojekta valdes priekšsēdētājs bija Dzintars Skujiņš. Viņš pilsētprojektā strādāja jau no padomju laikiem un tāpat kā citi darbinieki bija arī uzņēmuma akcionārs. Viņš bija tas, kas mudināja darbiniekus pabeigt darbu un solīja arhitektiem un projektētājiem samaksāt par paveikto, taču to neizdarīja. Tagad viņš saka, ka neko neatceras.

Skujiņa vadības laikā uzņēmums zaudēja vērtīgākos aktīvus. Tostarp 28 % kapitālu daļu citā arhitektiem piederošā uzņēmumā Latvijas projektēšanas sabiedrība, kam pieder miljoniem vērts nams Skolas ielā 21. Par noziedzīgām darbībām, kas vērstas uz SIA Latvijas projektēšanas sabiedrības nekustamā īpašuma un finanšu līdzekļu izkrāpšanu, Skujiņam prokuratūra celta apsūdzība. Šajā lietā apsūdzēts arī cits Pilsētprojekta akcionārs un Skujiņa kolēģis advokāts Mārcis Miķelsons. 2010. gada sākumā Pilsētprojekts bankrotēja.

Stradiņa universitātei līdz pat būvniecības sākumam neesot bijis zināms par uzņēmuma iekšējām nesaskaņām. Arī parakstu atšķirības augstskolas darbinieki nav pamanījuši. Tā visus rēķinus apmaksāja un organizēja būvniecību. Pēc Nekā personīga intereses par parakstu īstumu, būvvalde ir vērsusies policijā, ar lūgumu pārbaudīt arhitekta parakstus projektā un lemt par kriminālprocesa sākšanu.

Skaties video!

Lasi vēl