1 komentārs

Saskaņai un Gods kalpot Rīgai, šķiet, radušās domstarpības par vienas deputātes darbu Saeimā. Saskaņas deputātus nav apmierinājusi parlamentārietes Jūlijas Stepaņenko uzstājība tikumības jautājumā. Deputāte ļoti prasījusi stingru pozīciju Stambulas konvencijas noliegšanā. Neguvusi atbalstu, dusmojusies, gājusi pie citām partijām.

Saeimas Saskaņas frakcijas deputāte Jūlija Stepaņenko ir vienīgā partijas Gods kalpot Rīgai pārstāve parlamentā. Šai partijā ir arī viņas vīrs Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko. Deputāte ir reizē arī uzņēmēja Gods kalpot Rīgai priekšsēdētāja Andra Amerika vadītajā Rīgas brīvostā. Ostas publiski pieejamā informācija liecina, ka privātpersona Jūlija Stepaņenko saimnieciskajai darbībai īrē zemi brīvostā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču plašāk deputāte ir zināma ar savu stingro nostāju tikumības jautājumā. Kopā ar Nacionālās apvienības deputātu Imantu Parādnieku centās panākt, lai izglītības iestādēs aizliegtu materiālus, par kuru tikumību varētu būt šaubas. Atbalstītājus deputāte meklējusi arī pie Reģionu apvienības deputātes Ingas Bites. Par tikumības jautājumiem Stepaņenko runājusi arī gandrīz katrā Saskaņas frakcijas sēdē. Taču ne pēdējo mēnešos. Nekā personīga novērotais liecina, ka aprīlī un maijā Jūlijas Stepaņenko Saeimas frakciju sēdēs nav bijis – no 1.marta viņa vairs nedrīkst piedalīties Saeimas Saskaņas frakcijas sēdēs.

Bijis tā, ka frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs ilgi pacietis Stepaņenko centienus uzstiept savu dienaskārtību un pārrunas ar politiskajiem konkurentiem, taču vadzis vienreiz lūzis un Stepaņenko palūgts vairs uz frakciju sēdēm nenākt.

Deputāte joprojām ir Saskaņas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedre. Par to saņem piemaksu pie deputāta algas. taču tagad viņai par katru jautājumu, kur vēlas Saskaņas atbalstu, jāiet uz pārrunām pie Urbanoviča. Šī kārtība atrunāta speciālā līgumā, kuru Stepaņenko dēļ 1. martā parakstījuši Saskaņas priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Stepaņenko partijas Gods kalpot Rīgai vadītājs Andris Ameriks. Līgums nosaka, ka abas partijas par Saeimas un Rīgas domes jautājumiem lemj atsevišķi.

Deputāte savu atbīdīšanu no lemšanas Saskaņas frakcijā uztver sāpīgi. Viņa pat tur aizdomās Jāni Urbanoviču par šīs tēmas iznešanu no virtuves. Taču pretdarboties neplāno. Kā vadītāji lēmuši, ar to dzīvos tālāk.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Andris Latvers
    0 0 0

    Andris Latvers

    Ir dīvaina sajūta, kad liekuļi un korumpanti, mēģina uzdoties par patriotisma un tikumības bruņiniekiem..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl