Maksātnespējas administratoram Sprūdam arestētie “Bentley” nodoti lietošanā

15 komentāri

Bēdīgi slavenais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, kurš apsūdzēts par izspiešanu, no apcietinājuma tika izlaists aizvadītajā mēnesī. Viņš no cietuma atpirkās ar rekordlielu drošības naudu.

Apsūdzētā īpašumiem uzlikts arests, lai notiesājoša tiesas sprieduma gadījumā, no viņa būtu ko piedzīt. Arestēti arī abi Sprūda “Bentley”. Tomēr tas neko nav mainījis no cietuma izlaistā Sprūda paradumos. Viņš joprojām brauc ar savu 2016. gada ražojuma “Bentley”.

Bijušais maksātnespējas procesu administrators Māris Sprūds pēc iznākšanas no cietuma iekāpa sava brāļa firmas auto. Taču drīz vien sāka lietot savu 300 000 eiro vērto “Bentley Bentayga” ar valsts numuru MS. Marta sākumā soctīklos parādījās fotogrāfija, kurā auto redzams novietots uz ietves. Šai automašīnai policija ir uzlikusi arestu, tāpat kā visam pārējam Sprūda īpašumam – bankas kontiem, nekustajam īpašumam un kapitāla daļām uzņēmumos.

“Bentley Bentayga” Sprūds iegādājās 2016. gada pavasarī. Pēc CSDD ziņām viņš bija pirmais šāda auto īpašnieks Latvijā. Šo pirkumu viņš arī ir norādījis savā ienākumu deklarācijā. Turpat arī pieminēts, ka auto uzlabojumiem aizgājuši 30 000 eiro. Sprūdam ir arī otrs “Bentley”, limuzīns “Bentley Mulsane” ar valsts numuru SM. To viņš nopirka 2010. gadā. Arestu abiem “Bentley” uzlika Ekonomikas policija pērnā gada jūnija vidū, dažas dienas pēc Sprūda apcietināšanas.

Jānis Rozenbergs
Māra Sprūda advokāts

Uzliekot arestu kustamai mantai, tiek sastādīts protokols par aresta uzlikšanu mantai. Ņemot vērā, ka juridiskās personas, kas ir automašīnas īpašnieks, valdes loceklis tai brīdī atradās apcietinājumā, tad uz pilnvaras pamata šīs te juridiskās personas vārdā šos protokolus esmu parakstījis.

Vēl pirms aresta Sprūds paspēja “bentlijus” pārreģistrēt uz sava uzņēmuma “MAX Property” vārda. Mašīnas policija arestējusi, taču par to glabāšanu atbildību likumsargi nav vēlējušies uzņemties.

Kā “Nekā personīga” pastāstīja, kāda lietā iesaistīta amatpersona, nolemts, ka būšot neizdevīgi “bentlijus” glabāt policijas autostāvvietā. Tādā gadījumā valstij arī jāuzņemas atbildība par spēkratu saglabāšanu labā stāvoklī. Lai no šīm problēmām izvairītos, policija ar prokuratūras akceptu nolēmusi abus spēkratus atstāt saimniekam.

Abi “bentliji” reģistrēti Sprūda ģimenes uzņēmumā “Max property”. Tā adrese ir Antonijas iela 7. Pēc tiesas lēmuma Māris Sprūds šai adresei nedrīkst pietuvoties.

Jānis Rozenbergs
Māra Sprūda advokāts

Es gribētu teikt, ka tā ir, manuprāt, vispārpieņemta prakse, ka, uzliekot arestu transportlīdzekļiem, viņi visbiežāk netiek nekur izņemti noglabāti kādā mitrā angārā.

Atdot arestētās mašīnas īpašniekiem nav ierasta policijas prakse, kā to cenšas pasniegt Sprūds un arī viņa advokāts Rozenbergs. 2011. gadā “Nekā personīga” stāstīja par kriminālprocesu pēc “Krājbankas” aizvēršanas. Toreiz policijas priekšnieks Ints Ķuzis apņēmīgi ziņoja par arestēto Vladimira Antonova autoparku. Toreiz automašīnas tika novietotas policijas autostāvvietā un tās nedeva ne Antonovam, ne bankas vadītājiem, ne arī likvidatoriem.

Tagad, kad bija jāskaidro “bentliju” nonākšana atpakaļ pie Sprūda, policija un prokuratūra darīja visu, lai no atbildes izvairītos. Policijas vadība divas dienas sprieda, ko teikt, līdz nolēma, ka neko komentēt nedrīkst. Savukārt prokuratūras preses dienests nedēļas otro pusi pavadīja sabiedrisko attiecību mācību nometnē un nebija sasniedzams.
Sigita Pildava
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Valsts policija nav tiesīga komentēt kriminālprocesu, kas ir prokurora lietvedībā.

Aiga Eiduka
Ģenerālprokuratūras preses sekretāre

Prokurors teica, ka arestu uzlika Valsts policija, tad viņiem lai arī jautā.

Gan izmeklētājs, gan advokāts Sprūdam esot ieteikuši pa Rīgu apkārt ar viņa smalko “bentliju” nebraukāt, jo tādējādi tiekot radīts iespaids par tiesisko nihilismu. Apsūdzētais atbildējis, ka labāk jau nopirktu kādu žiguli, bet diemžēl to izdarīt nevarot, jo viņa līdzekļiem ir uzlikts arests.

15 komentāri