Šleseru jubilejā sumina bijušie premjeri un prezidenti

24 komentāri

Šonedēļ Rīgas centrā notika svinības par godu galvenajam “Rīdzenes sarunu” vaininiekam, uzņēmējam Ainaram Šleseram. Ekspremjeri, eksprezidenti, esošie un bijušie biznesa partneri pulcējās Rīgas viesnīcā uz vērienīgu pieņemšanu. 

Šlesera 48. dzimšanas un 25 gadu laulību jubileja notika nākamajā dienā pēc Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojuma nolasīšanas. Komisijas uzdevums bija izpētīt, vai Šlesera un viņa sarunu biedru rīcībā ir saskatāmas valsts nozagšanas pazīmes.

Šajā piektdienā viesnīcā “Hotel Roma” ienesa rekordlielu daudzumu pārtikas. Uz “Otto Švarcu” brauca mūzikas instrumenti un akustiskā aparatūra. Bija paredzēts pasākums 100 cilvēkiem ar dejām, dziesmām un uzrunām. Pasākuma centrā – ekspolitiķis Ainars Šlesers.

Svinības varēja noritēt pacilātā gaisotnē, jo dienu iepriekš darbu beidza izmeklēšanas komisija Saeimā. Tās uzdevums bija pārbaudīt, vai Šlesers organizējis valsts nozagšanu. Komisijas vadītāja deputāte Inguna Sudraba galaziņojumā konstatēja, ka valsts nozagšana notikusi, bet ne Šlesera laikā. Pirmie valsts nozadzēji bijuši krustneši.

Inguna Sudraba
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja

Par valsts nozagšanu. Manuprāt, kā tāda tā jau ir notikusi sen, pat vairākkārt. Tad, kad pirmo reizi šeit uz palikšanu ienāca krustneši, tad zviedri, krievi, atkal vācieši un tā tālāk, visbeidzot nozagšanu, izpārdošanu centīgi paveica mūsu pašu latviešu kangari pēdējo 30 gadu laikā.

Izmeklēšanas komisija nonāca pie secinājuma, ka KNAB negodprātīgi izmantojis izmeklēšanas iestādei dotās tiesības iejaukties cilvēku privātajās dzīvēs. Šlesera sarunu dalībnieki noklausīti, lai varētu viņus ietekmēt un diskreditēt.

Inguna Sudraba
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja

Turklāt KNAB šī informācijas starpnieka loma bija arī tiesiski pamatota, ir ierosināta lietas izmeklēšana, tad arī sarunu noklausīšanās notika nosacīta tiesiskuma robežās. Proti, šīs KNAB darbības ir nevis notikumu vai apstākļu pētīšanai, bet tam, lai pašiem vai kādam citam radītu iespēju diskreditēt noteiktas personas.

Arī laikrakstam “Diena” mestā ēna noņemta. Komisija nerada pierādījumus faktam, ka avīzei slēpti īpašniekos bijuši vietējie biznesmeņi, arī žurnālisti nav ietekmēti. Toties komisija atklājusi citus medijus, kas negodīgi manipulē ar sabiedrisko domu. Vārdā gan tos nenosauca.

Inguna Sudraba
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja

Mēs neieguvām faktus, kas pierādītu laikraksta “Diena” īpašnieku vai patiesā labuma guvēju slēpšanu, bet ka būtu notikusi prettiesiska vai cita veida prettiesiska manipulācija ar sabiedrības viedokli. Toties konstatējām, ka Latvijā ir vairāki citi mediji, kas nepilda objektīvas žurnālistikas uzdevumus, bet kalpo politiķu publisko attiecību veidošanai un savstarpējai politiskās izrēķināšanās cīņai.

Nākamajā dienā personas, kuru darbību izmeklēja KNAB, bet reabilitēja parlamentārā izmeklēšanas komisija, pulcējās Vecrīgā, restorānā “Otto Švarts”, viesībās pie galvenā Rīdzenes sarunu vaininieka.

Neliela nostalģija pēc vecajiem “Par Labu Latviju” laikiem bija vērojama piektdien Rīgas centrā, viesnīcā “Hotel Roma”. Ciemos bija sanākuši vecie cīņubiedri pie buldozera un kādreiz tik ietekmīgās lokomotīves Ainara Šlesera.

Uz savu 48 dzimšanas dienu Šlesers bija saaicinājis plašu bijušo “Pirmās partijas”, “Par Labu Latviju” un Rīgas domes cīņu biedru komandu.

Šleseru pagodināja viņa pēctecis Rīgas vicemēra amatā Andris Ameriks, bijušais Saeimas priekšsēdētājs, tagad “Latvijas gāzes” darbinieks Jānis Straume, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs un, protams, mērs Nils Ušakovs. Atnāca arī ekspremjeri Andris Bērziņš, Ivars Godmanis un brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs.

Plaši bija pārstāvēta “Tautas partija”. Tās dibinātājs un tagad Šlesera biznesa partneris Andris Šķēle, šīs pašas partijas Rīgas mērs Andris Ārgalis un premjerministrs Aigars Kalvītis. Bija klāt arī bijušais Kuldīgas mērs, “Tautas partijas” pašvaldību ministrs, tagad “Dinamo Rīga” padomes loceklis Edgars Zalāns. Drīz vien piebiedrojās arī gāzes biznesmenis un hokeja komandas “Dinamo” dibinātājs Juris Savickis.

Godināt kolēģi uzņēmēju bija atnākuši arī citi miljonāri. Celtniecības gigants Guntis Rāvis, pārtikas uzņēmumu veterāns Ivars Strautiņš, “Grindeks” īpašnieks Kirovs Lipmans, kā arī viens no “Jaunā Viļņa” rīkotājiem, Jūrmalas uzņēmējs Aleksandrs Šenkmans, kuram ir kopīga biedrība Jūrmalā ar Šleseru, Jūliju Krūmiņu un viņa juristu Jorenu Raitumu.

Bija atbraucis arī Jūrmalas viesnīcas “Baltic Beach Hotel” īpašnieks, ASV pilsonis Maikls Avrutins. Šleseru pagodināja arī bijušais “Latvijas Dzelzceļa” šefs Uģis Magonis, tagad viņa partneris tranzīta biznesā.

Trešais oligarhs Aivars Lembergs aicināts nebija. Taču ZZS bez pārstāvniecības nepalika. Bija klāt ekspremjers Indulis Emsis un eksprezidents, kurš pagājušajā gadā tā arī nekļuva par Rīgas domes deputātu, Andris Bērziņš. Viņš joprojām apbrīno Šlesera enerģiju un degsmi.

TOP komentāri

 • ES
 • Mārtiņš Kalnājs
  +27 +25 -2

  Mārtiņš Kalnājs

  Nožēlojami, no savas glaunās dzimumdienas jābēg pa vārtrūmi...bet kontingents ka turies...
 • Andis Kazāks
  +24 +23 -1

  Andis Kazāks

  Un kam interesē kā dzīvo savas valsts un tautas izzadzējs. Vēl jau tikai 48 un viņam šķiet ka viss notiek pēc viņa pirksta mājiena. Dzīve pati visu nostādīs savās vietās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl