VIDEO: Lidostas Rīga darbinieki pasažieru somās meklē naudas makus

20 komentāri

Pie Nekā personīga vērsās kāds skatītājs no Īrijas, kuram ir izdevies nofilmēt aizdomīgu lidostas Rīga darbinieku sarunu. Saruna notikusi Rynair lidmašīnas bagāžas nodalījumā, kur abi darbinieki iekrāvuši somas. Kā atklājās, abus sarunu biedrus interesējuši pasažieru maki. Sociālajos portālos lasāmas neskaitāmas lidsabiedrības Ryanair pasažieru sūdzības, ka viņiem no čemodāniem pazūd vērtīgas lietas.

Edgars Kviotkovskis dzīvo Īrijā, Svordas pilsētā. Pirms pusgada Ryanair reisā Rīga–Dublina esot apzagts. Makā vairs neesot bijuši 700 eiro. Sociālajos portālos uzrunājis tautiešus, jautājis, vai viņiem nav gadījies līdzīgi. Izrādās, ka ir gan.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Man trīs reizes no bagāžas pazuda cigaretes. Kad lidostā vērsos ar savu sūdzību, kāpēc nepārbauda kameru ierakstus, atbildēja, ka to nav visur. Ar tādu smīnu vēl pateica, ka tā varētu būt, ka kaut kas pazūd, lai rakstot e-pastā ,Kad uzrakstīju atnāca atbilde, ka Rīgas lidosta par Ryanair neatbild,” stāsta Aija Rumjanceva.

Izrādās šādi gadījumi nav retums:

Dana Popoviča (11. marts 19:52)
Man pazuda no maka 50 eiro.

Sandra Jekabsone-Bokacha kundze (11. marts 18:52)
…Man izvilka visas cigaretes-vedu atļautos 4 blokus.

Ginta Jefimova (11. marts 21:49)
He! Saprotu tur cigaretes…man paris reizes izčibēja paris džemperīši, smaržas un pat žāvēta vistiņa.

Ja ir nodots pārāk maz koferu reģistrētajā maksas bagāžā, Ryanair piedāvā pasažieriem par brīvu nodot bagāžas nodalījumā arī rokas bagāžu, lai salonā paliktu vairāk vietas. Ryanair vienojies, ka pasažierus apstaigās Rīgas lidostas darbinieki.

Ja lidostas darbiniekam šķiet, ka rokas bagāžas būs par daudz, mazās somas sāk atprasīt jau pie bagāžas nodošanas. Bet nu pamataptauja par to, vai gadījumā savs mazais koferis labāk nebūtu nododams kopīgajā bagāžā, notiek pirms iekāpšanas lidmašīnā.

Lidostas Rīga pārstāvis Pēteris Tārs: ”Aviokompānija Ryanair piekopj šādu praksi, un atsevišķos gadījumos viņi var palūgt pasažieriem nodot rokas bagāžu.
Nekā personīga: Bet tas nozīmē, ka viņi jums lūdz izpildīt to savu lūgumu pret pasažieriem?
Pēteris Tārs: Jā, jā. Lidosta noslēgusi līgumu ar aviokompāniju Ryanair, un mēs pildām šīs aviokompānijas, tā kā līgumā, noteiktās prasības.

Nākamajā reizē Edgars Kviotkovskis uz Latviju devās ar slēpto kameru: ”Es ieliku to kameriņu. Tā ir pildspalva, smuka pildspalviņa. Viņai te tāda neliela kameriņa ir, tā viņu ieslēdz, un es vienkārši viņu ieliku somā pa virsu, bet kaut kā, kad viņi tās somas tur krāmēja, viņa bija nokritusi kaut kur sānā vai kā, un tad nenofilmēja ne sejas, neko. Bet varēja visu dzirdēt, ko runā.”

Vieta, kur notiek čemodānu iekraušana Ryanair lidmašīnā. Ar to nodarbojas divi lidostas Rīga darbinieki. Cik noprotams no ierakstītās skaņas, tur arī nonākusi Edgara soma 24. februārī.

Ieraksts no slēptas kameras
Viss normāli, ja? “Zaibis”, kā piebāzts. Viss ar cigaretēm. Kādi seši bloki. Pizģ**…
Ņihu**. Nu neviena maka nav iekšā. Vēl nāks?
Zini, kas te darās? Viss ir ar cigaretēm. Miljons. Nahu* makus neņem? Neviena maka, bļa*.

Kad pirmo reizi zaudējis naudu, Edgars nav gājis uz policiju. Kāds viņa paziņa to ir darījis, bet bezjēdzīgi.  ”Tālāk jau nekas nenotiek. Pierādīt neko nevar, Ryanair nenes atbildību par bagāžām, tā kā nekāda jēga no tā,” tā Edgars. Rīgas lidosta visus, kam ir pretenzijas, aicina vērsties policijā.

Lidostas Rīga pārstāvis Pēteris Tārs: Nu, pirmkārt, jāvēršas viņam būtu, ja tā ir zādzība, ko viņš ir konstatējis, tad viņam ir jāvēršas policijā.
Nekā personīga: Tas nozīmē, ka, ja cilvēks aizbraucis uz Īriju, tad viņam jābrauc atpakaļ un jāiet uz policiju?
Pēteris Tārs: Nē, nē, nē, kāpēc? Nu, saprotiet pareizi. Ryanair apkalpo divas kompānijas. Viena Latvijā, kas savāc bagāžu un apkalpo arī galamērķī, konkrēti, pieņemsim Dublinā, ja. Tātad, ja viņam kaut kas pazūd, tas varēja notikt tikpat labi šeit, kā tikpat labi galamērķī. Un tad loģiski, ka viņš, kad nonāk Dublinā, tad jāvēršas tās attiecīgās lidostas policijas iecirknī un tad jāraksta šī te sūdzība, paziņojums vai protokols.

Kāds lidostā strādājošs uzņēmējs, kas nevēlējās minēt savu vārdu, Nekā personīga pastāstīja, ka čemodānu krāvēji bieži mainās, to alga ir aptuveni trīsarpus eiro stundā, taču darbs ir grūts, jāstrādā 10-12 stundas no vietas, tad nāk nākamā maiņa.

”Es vispār biju domājis, ka tas viss notiek tai Īrijā, jo es nevarēju iedomāties, kurā vietā, pa kuru laiku viņi var izņemt kaut ko Rīgā ārā. Tāpēc, ka mēs nododam bagāžu pie pašas lidmašīnas. Uzliekam uz ratiem, iekāpjam iekšā lidmašīnā un…,” sašutis ir Edgars.

No slēptās kameras
Vēl pēdējo. Redzams, ja, ka taisa vaļā? Lupatas samestas, bļa*. Neviena maka nav.

TOP komentāri

 • mjau
  +16 +16 0

  mjau

  Nu un kāpēc tad lidosta neko nedara? Tas tomēr ir pleķis uz mundiera. Par Raineri jau nekādu ilūziju nav. Prasta kompānija ar sliktu servisu.
  Bet Lidostas vadībai šis jautājums ir jārisina sadarbībā ar Raineri un policiju.
 • Andris Svilans
 • Ance
  +7 +7 0

  Ance

  Es arī agrāk, pirms apmēram 9 gadiem, pazinu puisi, kurš strādāja Rīgas lidostā par krāvēju. Ko tik viņš nenesa mājās [uz kopmītnēm] no darba! Gluži tāpat kā augstāk rakstīja komentētājs "es" - zaga visu, kas realizējams. Stāstīja, ka zog tur viņi visi. Tā ka viņam jau, redz, nebija izvēles. :) Vienmēr brīnījos, kā var tik klaji aptīrīt pasažierus bez kādām sekām. Priecājos, ka beidzot šis temats ir pacelts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl