Brandava uzņēmums strādā bez nepieciešamajām atļaujām

0 Komentāru
Brandava uzņēmums strādā bez nepieciešamajām atļaujām
Foto: LETA

Rīgas vicemēra Andra Amerika partijas biedrs un Rīgas satiksmes, uzņēmuma Rīgas karte dāsni atalgotais darbinieks Aleksandrs Brandavs uzņēmējdarbību izvērš arī citās nozarēs. Viņam piederošais uzņēmums B serviss remontē un mazgā uzņēmuma Rīgas mikroautobusu satiksmes busiņus.

B serviss uzvarējis konkursus Valsts policijā par automašīnu mazgāšanu, kā arī Aizsardzības ministrijas struktūrās par auto remontu. Tomēr Valsts vides dienests uzskata, ka B serviss nemaz nav tiesību sniegt šādus pakalpojumus, jo tas nav nokārtojis nepieciešamo piesārņojošas darbības atļauju. Iespējams, Valsts vides dienests Brandava uzņēmuma darbību varētu arī apturēt.

Adresē Viskaļu ielā 13 reģistrētas 16 firmas. Lielākā daļa no tām ir saistītas ar pasažieru pārvadājumiem, auto remontu un apkopi. Te strādā arī firma B serviss. Taču ne šai firmai, ne arī kādai citai šajā adresē nav Valsts vides dienesta izsniegts piesārņojošas darbības apliecinājums, lai šādus pakalpojumus varētu sniegt.

Uzņēmums B serviss ir dibināts 2009. gadā Bauskas novadā, bet īsi pēc dibināšanas pārcēlies uz Rīgu, piereģistrējoties Pļavnieku daudzstāvu mājas dzīvoklī. Firmas pamatdarbība ir auto remontēšana. Tā īpašnieks ir Aleksandrs Brandavs. Viņš ir arī Rīgas Satiksmes darbinieks un kopuzņēmuma Rīgas kartes valdes loceklis.

Uzņēmuma pakalpojumus izmanto Rīgas mikroautobusu satiksmes busiņi. Par firmas klientiem kļuvusi arī Valsts policija un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs. Valsts vides dienestam ir iebildumi pret uzņēmumu, jo serviss dienestu nav informējis par savu darbību.

Uzņēmumiem, kuri piesārņo vidi, dienestam jāziņo, kas tiek darīts, lai tas nenotiktu. Ja vides inspektori konstatē, ka likumi nav pildīti, firmai draud atbildība no administratīvā soda līdz pat darbības apturēšanai.

Nekā personīga: Vai konkrētai firmai B serviss ir kāds no šiem apliecinājumiem A, B vai C?
VVD Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja vietnieks Jānis Lapsiņš: Mēs pārbaudījām, pēc mūsu rīcībā esošajos sarakstos šāda uzņēmuma nav, viņam nav izsniegts uz doto brīdi šāds apliecinājums.
Nekā personīga: Tad principā viņš nedrīkstētu nodarboties ar autoservisa pakalpojumu sniegšanu un auto mazgāšanu?
Jānis Lapsiņš: Šobrīd, jā.

Gatavojoties Eiropas prezidentūrai, Valsts policija izsludināja konkursu par automašīnu mazgāšanu. Lai nodrošinātos gadījumam, ja paši netiek galā ar auto spodrināšanu. Ar zemāko cenu uzvarēja B serviss. Tomēr peļņas no policijas nebūs.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis
Mēs vispār nevienu pakalpojumu neesam izmantojuši no šā iepirkuma. Tas tikai un vienīgi uz prezidentūru bija domāts, un vai vispār būs vēl vajadzīgs. Jo noslēgts šis līgums uz iespējamību. Mums jau pašiem savs resurss ir autosaimniecībā, kur mēs mazgājam, un mēs pagaidām ļoti veiksmīgi tiekam galā ar to.

Policijas iepirkumu organizētāji skaidro, ka nav zinājuši, ka uzņēmumam nav piesārņojošas darbības atļaujas. Tā esot paša uzņēmuma atbildība. Papīri neesot prasīti, lai iepirkumā neradītu papildu administratīvo slogu.
Arī Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, kas uzticējis B servisam mašīnu remontu, paļāvies, ka uzņēmumam ir visas atļaujas, tāpēc nav prasījis tās iesniegt.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra vadītāja vietniece Ligita Dzenīte
Pārbaudīts arī uz vietas, vai šim pretendentam ir vajadzīgas iekārtas, vai rīcībā ir atbilstoši speciālisti, bet attiecībā uz vides prasībām tā ir uzņēmuma neatņemama sastāvdaļa, viņa uzņēmējdarbības veikšanai.

Vēl jo vairāk, ka šis uzņēmums kā servisa pakalpojumu sniedzējs strādā no 2009. gada, tā kā mums nebija šaubu, ka viņam visi dokumenti ir kārtībā un ka viņš ir tiesīgs veikt šādu darbu.

B servisa īpašnieks Brandavs savā darbavietā SIA Rīgas karte ceturtdien nebija. Pa telefonu viņš raidījumam Nekā personīga skaidroja, ka pats uzņēmuma darbību nevada, taču bija cieši pārliecināts, ka viņa uzņēmumam visas atļaujas ir.
Nekā personīga: Jums kā uzņēmuma īpašniekam vajadzētu zināt, ka uzņēmums nemaz nevar sākt strādāt, ja nav izņemts tāds apliecinājums.

SIA B serviss īpašnieks Aleksandrs Brandavs (Gods kalpot Rīgai): Tieši otrādi, man viss ir kārtībā, cik es zinu, man viss ir kārtībā, visas licences ir, un man kā īpašniekam zināms, ka mums viss ir un viss notiek, visas nepieciešamās licences ir pilnīgā kārtībā. To es absolūti zinu.
Nekā personīga: Bet Valsts vides dienests saka citādāk, viņi saka, ka nav izņemts tas apliecinājums. Viņi saka, ka nemaz nezina, ka jums tur ir serviss, ka kaut tur notiek, kaut kādas eļļas, auto mazgāšanas.
Aleksandrs Brandavs: Nē, nē, nē, mums viss ir kārtībā.
Nekā personīga: Tad VVD melo?
Aleksandrs Brandavs: Tieši tā. Lūdzu, labāk precizējiet visu to.

Tomēr nākamajā dienā uzņēmuma B serviss vadītājs atzina, ka viss nav kārtībā, un uzņēmums tikai tagad vērsies Valsts vides dienestā pēc vajadzīgajiem dokumentiem. Tos pieprasījis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas izsludinājis konkursu par sava transporta mazgāšanu.

SIA B serviss valdes loceklis Uldis Daudišs: Teiksim, tā nav tik tiešām tā, ka dokumenti sakārtoti līdz galam, jo, teiksim, esam iesnieguši visus papīrus, bet apliecinājuma mums nav vēl. C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājuma.
Nekā personīga: Bet jūs, kad piedalījāties konkursos, vai neviens neprasīja tos dokumentus?
SIA B serviss valdes loceklis Uldis Daudišs: Nē. Teiksim, vienā, kur prasīja, tad arī tika atklāts, ka nav viņi līdz galam iesniegti. Es biju norīkojis cilvēkus, kam bija jāiesniedz, un tas nebija savu darbu izpildījis.
Nekā personīga: Vai jums nešķiet, ka jūs esat maldinājis, piedaloties konkursā, ka jūs, parakstoties, ka ar dokumentiem viss ir kārtība, ka esat maldinājis konkursa komisiju?
SIA B serviss valdes loceklis Uldis Daudišs: Nu tāda nodoma nebija.

Valsts vides dienests sola, ka uzņēmumu pārbaudīs. Līdz šim tas nav darīts, jo dienests neesot zinājis, ka Viskaļu ielā darbojas autoserviss.

0 Komentāru