Saskaņas deputāts Elksniņš savu lepno džipu nomā “pa lēto” no tēva firmas

1 komentārs
Saskaņas deputāts Elksniņš savu lepno džipu nomā “pa lēto” no tēva firmas
Foto: F64

Atsevišķiem deputātiem patīk braukt ar lepniem automobiļiem, taču negribas par to maksāt pilnu cenu. Līdz šim skandalozākais ir deputāta Zaķa nodokļu optimizācijas darījums, kad auto reģistrēts firmai, ietaupot tūkstošiem eiro PVN. Savs paņēmiens, kā braukt ar glaunu auto, nemaksājot par to pilnu cenu, ir deputātam Andrejam Elksniņam no Saskaņas. Viņš savu Range Rover Sport nomājot par 150 eiro mēnesī. Tas ir neticami izdevīgs darījums.

Ceturtdienās deputāti ierodas uz darbu un īpaši viņiem paredzētajās stāvvietās Jēkaba laukumā novieto savus braucamos. Te redzami gan lepni limuzīni un džipi, gan pieticīgi ģimenes automobiļi. Ar Saeimas deputāta algu jaunu un lepnu auto nopirkt ir sarežģīti. Jātērē ietaupījumi, vai jāmeklē citi ceļi, kā piepildīt sapņus.

Automašīna, ar ko ikdienā pārvietojas Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš no Saskaņas, nav reģistrēta uz viņa vārda, automašīnas īpašnieks ir SIA Latgales šķīrējtiesa. Melnais apvidus automobilis Range Rover Sport no salona izbraucis 2012. gadā. Tobrīd auto maksāja vismaz 80 tūkstošus eiro. Taču cena var sasniegt pat vairāk nekā 150 tūkstošus, ja izvēlas dārgākās komplektācijas.

Tomēr saistība ir. Sabiedrības Latgales šķīrējtiesa vienīgais īpašnieks ir Andreja Elksniņa tēvs Anatolijs Elksniņš. Firma reģistrēta Daugavpilī, divstāvu dzīvokļu ēkā. Gada pārskats liecina, ka firmai pēdējos gados ar biznesu neveicas. Uzņēmums jau kopš 2010. gada neko nepelna. Arī pagājušo gadu tas beidzis ar 4500 eiro zaudējumiem. Tomēr tas nav traucējis aizņemties 35 000 laikā, kad pirkts jaunais auto.

Uzzināt SIA Latgales šķīrējtiesa viedokli par savādo darījumu neizdevās, jo vienīgais uzziņās atrodamais uzņēmuma numurs zvanus nepieņem. Darījums ar deputātu Elksniņu acīmredzami ir pretrunā ar uzņēmējdarbības principiem un padziļina kompānijas finanšu problēmas. Citās auto nomas kompānijās par tāda Range Rover īri prasa 1800 eiro mēnesī.

Skaties video!

1 komentārs